Francuska przygoda Hotelarzy rozpoczęta!

W sobotę 17 września 16 osobowa uczniów Technikum Hotelarstwa w towarzystwie koordynatora projektu Pani Magdaleny Geniusz-Starostki i Pani Mirosławy Łukaszewskiej wyruszyła na miesięczne praktyki zawodowe do Francji.

Po pożegnaniu z najbliższymi przyszedł czas na podróż autobusem do Warszawy na lotnisko. Lot odbył się z przesiadką w Monachium i na miejsce grupa dotarła po godzinie 21ej. Z lotniska w Tuluzie stażystów odebrał autokar ze szkoły partnerskiej. Pierwsze dwa dni młodzież wraz z opiekunami spędziła na uroczym campingu w miejscowości Masseube. Był to czas na poznanie szkoły partnerskiej oraz regionu. W niedzielę wszyscy wyruszyli na wycieczkę do średniowiecznego miasta obronnego Carcassonne. Znane na całym świecie miejsce zachwyciło uczniów swoim rozmiarem, a urokliwe małe uliczki wprowadziły wszystkich we francuski romantyczny klimat tego miejsca. W poniedziałek rano po wspólnym śniadaniu na stołówce szkolnej przyszedł czas na podpisanie umów francuskich i wszyscy wyruszyli do miejsc odbywania stażu. Uczniowie zostali rozwiezieni do 8 hoteli w regionie Midi-Pyrénées gdzie przez najbliższy miesiąc będą poznawać tajniki sztuki hotelarskiej i doskonalić znajomość tego pięknego języka.

Zapraszamy do galerii gdzie zdjęcia z podróży i pierwszych dni pobytu!

Skip to content