Wspomnienia ze stażu we Francji

16 października 2016r. Hotelarze z klas III zakończyli miesięczny staż we Francji. Był to dla wszystkich wyjątkowy czas zarówno ze względu na zdobyte doświadczenie zawodowe jak i rozwój osobowości .

Te cztery tygodnie spędzone na stażu pozwoliły młodzieży zaobserwować jak funkcjonują hotele we Francji, sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, rozwinąć swoje kompetencje społeczne i organizacyjne. Do codziennych obowiązków naszych uczniów należała praca w restauracji przy obsłudze gości, przygotowywanie posiłków w kuchni hotelowej i praca w jednostkach mieszkalnych. Codzienny kontakt z językiem i kulturą tego kraju zaowocowały zdobyciem większej płynności  w posługiwaniu się językiem francuskim. Natomiast czas wolny i kontakty z rówieśnikami były okazją do odprężenia się i poznania kultury kraju, którego języka młodzież uczy się. Na zakończenie stażu odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów i wycieczka do Biarritz nad Ocean Atlantycki gdzie wszyscy mieli okazje odpocząć i powspominać cztery tygodnie francuskiej przygody. Zapraszamy do galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia z pobytu we Francji.

Projekt „Mobilność otwiera drzwi Europy” dofinansowano ze środków programu POWER realizowanego na zasadach programu Erasmus+ Sektor kształcenie i szkolenie zawodowe
Akcja 1 „Mobilność Edukacyjna”

 

Skip to content