I edycja Olimpiady Statystycznej w Ekonomiku

16 listopada 2016r. o godz. 10 ÔÇôej odby┼éy si─Ö zawody szkolne I edycji Olimpiady Statystycznej, w kt├│rej wzi─Ö┼éo udzia┼é 15 uczni├│w naszej szko┼éy. Zawody polega┼éy na wype┼énieniu testu on-line.

Mi┼éo nam poinformowa─ç, ┼╝e wszyscy uczniowie otrzymali wysokie wyniki, ale tylko trzy osoby mog─ů przej┼Ť─ç do etapu okr─Ögowego. I tak w czo┼é├│wce znalaz┼éy si─Ö: Kinga Klimczak z kl. IVA, Sylwia Kowalska z kl. IIIA oraz Ewa Tomaszewska z kl. IVD, kt├│ra uzyska┼éa najwy┼╝sz─ů ilo┼Ť─ç punkt├│w.

Olimpiada statystyczna jest olimpiad─ů interdyscyplinarn─ů. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiej─Ötno┼Ťci z zakresu statystyki w obszarze analiz spo┼éeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narz─Ödzi informatycznych oraz stymulowanie aktywno┼Ťci w zakresie kompetencji interpersonalnych m┼éodzie┼╝y szk├│┼é ponadgimnazjalnych.

Koordynator – Sylwia Gnoi┼äska

Skip to content