I edycja Olimpiady Statystycznej w Ekonomiku

16 listopada 2016r. o godz. 10 –ej odbyły się zawody szkolne I edycji Olimpiady Statystycznej, w której wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły. Zawody polegały na wypełnieniu testu on-line.

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie otrzymali wysokie wyniki, ale tylko trzy osoby mogą przejść do etapu okręgowego. I tak w czołówce znalazły się: Kinga Klimczak z kl. IVA, Sylwia Kowalska z kl. IIIA oraz Ewa Tomaszewska z kl. IVD, która uzyskała najwyższą ilość punktów.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Koordynator – Sylwia Gnoińska

Skip to content