Nasi uczniowie w Teatrze Wielkim w Łodzi

18 listopada br. w Teatrze Wielkim w ┼üodzi mieli┼Ťmy okazj─Ö obejrze─ç inscenizacj─Ö w dw├│ch aktach pt. ÔÇ× Ziemia obiecanaÔÇŁ.

Nowozelandzki choreograf, Gray Veredon, opowiedzia┼é histori─Ö ┼üodzi ta┼äcem. Veredon zauroczony miastem, filmem Andrzeja Wajdy i powie┼Ťci─ů noblisty W. St. Reymonta stworzy┼é┬á jedyny i niepowtarzalny balet. Obrazy starej ┼üodzi, ┼╝ycie jej mieszka┼äc├│w i losy powie┼Ťciowych bohater├│w przeplataj─ů si─Ö w nim w rytmie wyznaczonym przez fabryczne maszyny, podkre┼Ťlaj─ůc oryginalno┼Ť─ç klimatu ÔÇ×miasta prz─ůdekÔÇŁ. To niezwykle oryginalny spektakl teatralny, w kt├│rym poczuli┼Ťmy rytm pulsuj─ůcego ┼╝yciem miasta fabrykanckich fortun, pa┼éacowego przepychu i dramat├│w zwyk┼éych ludzi. Veredon pozosta┼é wierny Reymontowi. Zachowa┼é najwa┼╝niejsze w─ůtki powie┼Ťci. Poznajemy histori─Ö Anki, nieszcz─Ö┼Ťliwie zakochanej w Karolu Borowieckim, jego romans z Lucy Zukerkow─ů, przyja┼║┼ä Karola, Moryca i Maksa, intrygi konkurent├│w, prostackiego M├╝llera. G┼é├│wnym bohaterem spektaklu pozostaje jednak miasto, a przede wszystkim bezimienni tw├│rcy jego pot─Ögi: tkaczki, farbiarze, ┼é├│dzcy robotnicy. ÔÇ×Ziemia obiecanaÔÇŁ Graya Veredona to g┼é─Öboko poruszaj─ůcy spektakl, po┼Ťwi─Öcony to┼╝samo┼Ťci kulturowej ┼üodzi.
Wszystkim gor─ůco polecamy to wspania┼ée widowisko, a naszym polonistkom dzi─Ökujemy za zorganizowanie nam spotkania z ÔÇ×wielk─ů kultur─ůÔÇŁ.

Uczniowie kl. IIIC
Kinga Soska
Patrycja Pechta
Jakub Wo┼║niak

skanowanie0026

Skip to content