Nasi uczniowie w Teatrze Wielkim w 艁odzi

18 listopada br. w Teatrze Wielkim w 艁odzi mieli艣my okazj臋 obejrze膰 inscenizacj臋 w dw贸ch aktach pt. 鈥 Ziemia obiecana鈥.

Nowozelandzki choreograf, Gray Veredon, opowiedzia艂 histori臋 艁odzi ta艅cem. Veredon zauroczony miastem, filmem Andrzeja Wajdy i powie艣ci膮 noblisty W. St. Reymonta stworzy艂聽 jedyny i niepowtarzalny balet. Obrazy starej 艁odzi, 偶ycie jej mieszka艅c贸w i losy powie艣ciowych bohater贸w przeplataj膮 si臋 w nim w rytmie wyznaczonym przez fabryczne maszyny, podkre艣laj膮c oryginalno艣膰 klimatu 鈥瀖iasta prz膮dek鈥. To niezwykle oryginalny spektakl teatralny, w kt贸rym poczuli艣my rytm pulsuj膮cego 偶yciem miasta fabrykanckich fortun, pa艂acowego przepychu i dramat贸w zwyk艂ych ludzi. Veredon pozosta艂 wierny Reymontowi. Zachowa艂 najwa偶niejsze w膮tki powie艣ci. Poznajemy histori臋 Anki, nieszcz臋艣liwie zakochanej w Karolu Borowieckim, jego romans z Lucy Zukerkow膮, przyja藕艅 Karola, Moryca i Maksa, intrygi konkurent贸w, prostackiego M眉llera. G艂贸wnym bohaterem spektaklu pozostaje jednak miasto, a przede wszystkim bezimienni tw贸rcy jego pot臋gi: tkaczki, farbiarze, 艂贸dzcy robotnicy. 鈥瀂iemia obiecana鈥 Graya Veredona to g艂臋boko poruszaj膮cy spektakl, po艣wi臋cony to偶samo艣ci kulturowej 艁odzi.
Wszystkim gor膮co polecamy to wspania艂e widowisko, a naszym polonistkom dzi臋kujemy za zorganizowanie nam spotkania z 鈥瀢ielk膮 kultur膮鈥.

Uczniowie kl. IIIC
Kinga Soska
Patrycja Pechta
Jakub Wo藕niak

skanowanie0026

Skip to content