Obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości- Projekt OTWARTA FIRMA 2016

W dniach 14-20 listopada 2016r. w związku z obchodami w Polsce Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Ekonomicznych po raz trzeci już przystąpił i aktywnie włączył się w realizację programu OTWARTA FIRMA przy współpracy z Młodzieżową Fundacją Przedsiębiorczości.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Projekt OTWARTA FIRMA polega na zorganizowaniu w ww. tygodniu jak największej ilości spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami, dla których jest to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Nasza szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki zawodowej. Na spotkaniach realizowana jest tematyka ekonomiczna oraz z zakresu podstaw przedsiębiorczości, tzw. BIZNES PRZY TABLICY.

Warto również wspomnieć, że w poprzedniej edycji programu nasza szkoła znalazła się wśród 10 najaktywniejszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Koordynatorem wszystkich działań związanych z organizacją programu jest p. Sylwia Gnoińska- nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSE.

Sylwia Gnoińska

Skip to content