Szkolny konkurs ekologiczno-artystyczny „Z ekologią za pan brat”

26 października br. klasy IVd i IVc zorganizowały w szkole konkurs artystyczno-ekologiczny "Z ekologią za pan brat".

Celem konkursu było m.in. zaprojektowanie i wykonanie  stroju ekologicznego z  tworzywa sztucznego pochodzącego z odpadów Każda z klas zaprojektowała i przygotowała wcześniej kompletny strój wykonany z dowolnych materiałów, które przeznaczone są do wyrzucenia. Mogły to być worki na śmieci, puszki, butelki, papier, plastikowe lub papierowe opakowania – wszystko zależało od inwencji twórczej uczestników. Odbyły się również konkursy z wiedzy ekologicznej i sprawnościowej.

Tematyka tych konkursów bardzo zainteresowała uczniów, czego dowodem były bardzo pomysłowe, wykonane własnoręcznie dzieła sztuki modowej. Konkursy zostały zorganizowane w ramach  przedsięwzięcia ekologicznego.

Oto laureaci szkolnego konkursu „Z ekologią za pan brat”, którzy uzyskali najwyższą sumę punktów ze wszystkich konkurencji:

I m-ce – klasa IIIa

II m-ce – klasa IIc

III m-c e– klasa IIIf

 

Skip to content