Powiatowy Dzie艅 J臋zyk贸w Obcych- VI edycja

Znajomo艣膰 j臋zyk贸w obcych do klucz do sukcesu w wielu sytuacjach 偶ycia codziennego i nie tylko.

Dlatego te偶 uczniowie szk贸艂 gimnazjalnych z Powiatu Radomszcza艅skiego bardzo rzetelnie ukazali t臋 prawid艂owo艣膰 uczestnicz膮c w wielu konkursach podczas Powiatowego Dnia j臋zyk贸w Obcych, kt贸ry odby艂 si臋聽16 lutego 2017 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. To ju偶 VI edycja tej imprezy j臋zykowej, 聽w kt贸rej z roku na rok uczestniczy coraz wi臋cej gimnazjalist贸w z Radomska i okolic. Organizatorzy czyli nauczyciele j臋zyk贸w obcych w Zespole Szk贸艂 Ekonomicznych w Radomsku bardzo serdecznie dzi臋kuj膮 nauczycielom a偶 z 16 gimnazj贸w, kt贸rzy tak pieczo艂owicie przygotowali swoich uczni贸w do wzi臋cia udzia艂u w nast臋puj膮cych konkursach:

Konkurs na najlepszy plakat o tematyce zwi膮zanej z krajami europejskimi,聽Quiz z wiedzy o krajach anglo-, niemieckoj臋zycznych oraz frankofo艅skich,聽Konkurs na scenk臋 w j臋zyku obcym,聽Konkurs na prezentacje multimedialn膮 wybranego kraju europejskiego,聽Prezentacja stroju charakterystycznego dla wybranego kraju Unii Europejskiej 鈥濸OKAZ MODY鈥.

Przygotowanie wszystkich uczestnik贸w do konkurs贸w by艂o na bardzo wysokim poziomie dlatego te偶 wy艂onienie tych najlepszych by艂o niezwykle trudnym zadaniem. Oto wyniki wszystkich konkurs贸w:

Konkurs na najlepszy plakat o tematyce zwi膮zanej z krajami europejskimi:聽I miejsce 鈥撀燨lga Ciapi艅ska ZSG nr 7,聽II miejsce聽Patrycja Madej PG w Kamie艅sku, III miejsce聽Weronika Zar臋bska ZSG nr 3聽, wyr贸偶nienia聽Gloria艢liwakowska聽- PZSG Szczepocice,聽Marta聽G膮ciarek聽-PG Kleszcz贸w,聽WiktoriaSt臋pie艅聽- ZSG nr 3.

Quiz z wiedzy o krajach anglo-, niemieckoj臋zycznych oraz frankofo艅skich:聽I miejsce - PG w Kamie艅sku ( Mateusz Olejnik, Klaudia Trzepa艅ska, Anna Niebelska) oraz PG w Strza艂kowie (Kacper Derwisz, Julia Piechorowska, Weronika Szczepanik) III miejsce 鈥 ZSG nr 5 (Mi艂osz Kowalczyk, Lidia Ciach, Malwina Soja)

Konkurs na scenk臋 w j臋zyku obcym:聽I miejsce - ZSG nr 4 w Radomsku ( Weronika Mazur, Anna Janus), II miejsce - ZSG nr 5 w Radomsku ( Dominik Panicz, Pawe艂 Wasiluk, Zuzanna Baran, Julia K臋dra), III miejsce 鈥 PG w聽Kleszczowie (Filip Anszperer, Oliwia Ciesielska, Karol Tomczak, Marta G膮ciarek).Wyr贸偶nienia: ZSG w Plawnie, PG w Dziep贸lci, ZSG nr 7, PZSG w Strza艂kowie.

Konkurs na prezentacje multimedialn膮 wybranego kraju europejskiego聽: 鈥濩zym zaskoczy Ci臋...鈥滻 miejsce 鈥 Katarzyna Sukiennik ZSG nr 2, II miejsce - Jan Pawelec PG Kleszcz贸w, III miejsce Weronika Jarz臋bska 鈥 PG Lgota Wielka, wyr贸偶nienia: Anna Jaworska Lgota WielkaPrezentacja stroju charakterystycznego dla wybranego kraju Unii Europejskiej 鈥 POKAZ MODY鈥:

I miejsce 鈥 ZSG nr 3 w Radomsku (Szymon Zagaj, Wiktoria St臋pie艅, Maja P艂omi艅ska),

II miejsce 鈥 PZSG w Strza艂kowie ( Kacper Derwisz, Tomasz Bracki, Weronika Szczepanik), III miejsce 鈥 PG w Kleszczowie (Bart艂omiej Bednarz, Rozalia Piskorska, Ma艂gorzata St臋pie艅), wyr贸偶nienie ZSG nr 4 w Radomsku (Maria Dziegie膰, Aleksandra B艂aszczyk)

Nagrody zosta艂y ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku, firm臋 "U ch艂opak贸w" z Radomska, firm臋 AgroMasz ze Strzelec Ma艂ych oraz Zesp贸艂 Szk贸艂 Ekonomicznych w Radomsku

Serdecznie gratulujemy i jednocze艣nie zapraszamy do uczestnictwa w przysz艂orocznej imprezie.聽

Skip to content