Powiatowy Dzień Języków Obcych- VI edycja

Znajomość języków obcych do klucz do sukcesu w wielu sytuacjach życia codziennego i nie tylko.

Dlatego też uczniowie szkół gimnazjalnych z Powiatu Radomszczańskiego bardzo rzetelnie ukazali tę prawidłowość uczestnicząc w wielu konkursach podczas Powiatowego Dnia języków Obcych, który odbył się 16 lutego 2017 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. To już VI edycja tej imprezy językowej,  w której z roku na rok uczestniczy coraz więcej gimnazjalistów z Radomska i okolic. Organizatorzy czyli nauczyciele języków obcych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku bardzo serdecznie dziękują nauczycielom aż z 16 gimnazjów, którzy tak pieczołowicie przygotowali swoich uczniów do wzięcia udziału w następujących konkursach:

Konkurs na najlepszy plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi, Quiz z wiedzy o krajach anglo-, niemieckojęzycznych oraz frankofońskich, Konkurs na scenkę w języku obcym, Konkurs na prezentacje multimedialną wybranego kraju europejskiego, Prezentacja stroju charakterystycznego dla wybranego kraju Unii Europejskiej „POKAZ MODY”.

Przygotowanie wszystkich uczestników do konkursów było na bardzo wysokim poziomie dlatego też wyłonienie tych najlepszych było niezwykle trudnym zadaniem. Oto wyniki wszystkich konkursów:

Konkurs na najlepszy plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi: I miejsce – Olga Ciapińska ZSG nr 7, II miejsce Patrycja Madej PG w Kamieńsku, III miejsce Weronika Zarębska ZSG nr 3 , wyróżnienia GloriaŚliwakowska - PZSG Szczepocice, Marta Gąciarek -PG Kleszczów, WiktoriaStępień - ZSG nr 3.

Quiz z wiedzy o krajach anglo-, niemieckojęzycznych oraz frankofońskich: I miejsce - PG w Kamieńsku ( Mateusz Olejnik, Klaudia Trzepańska, Anna Niebelska) oraz PG w Strzałkowie (Kacper Derwisz, Julia Piechorowska, Weronika Szczepanik) III miejsce – ZSG nr 5 (Miłosz Kowalczyk, Lidia Ciach, Malwina Soja)

Konkurs na scenkę w języku obcym: I miejsce - ZSG nr 4 w Radomsku ( Weronika Mazur, Anna Janus), II miejsce - ZSG nr 5 w Radomsku ( Dominik Panicz, Paweł Wasiluk, Zuzanna Baran, Julia Kędra), III miejsce – PG w Kleszczowie (Filip Anszperer, Oliwia Ciesielska, Karol Tomczak, Marta Gąciarek).Wyróżnienia: ZSG w Plawnie, PG w Dziepólci, ZSG nr 7, PZSG w Strzałkowie.

Konkurs na prezentacje multimedialną wybranego kraju europejskiego : „Czym zaskoczy Cię...”I miejsce – Katarzyna Sukiennik ZSG nr 2, II miejsce - Jan Pawelec PG Kleszczów, III miejsce Weronika Jarzębska – PG Lgota Wielka, wyróżnienia: Anna Jaworska Lgota WielkaPrezentacja stroju charakterystycznego dla wybranego kraju Unii Europejskiej „ POKAZ MODY”:

I miejsce – ZSG nr 3 w Radomsku (Szymon Zagaj, Wiktoria Stępień, Maja Płomińska),

II miejsce – PZSG w Strzałkowie ( Kacper Derwisz, Tomasz Bracki, Weronika Szczepanik), III miejsce – PG w Kleszczowie (Bartłomiej Bednarz, Rozalia Piskorska, Małgorzata Stępień), wyróżnienie ZSG nr 4 w Radomsku (Maria Dziegieć, Aleksandra Błaszczyk)

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku, firmę "U chłopaków" z Radomska, firmę AgroMasz ze Strzelec Małych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku

Serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej imprezie. 

Skip to content