Projekt „Mobilność kluczem do sukcesu” w ramach programu Erasmus+

31 grudnia 2016 roku rozpoczęliśmy realizację nowego projektu w ramach programu Erasmus+. Projekt "Mobilność kluczem do sukcesu" będzie realizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych przez 20 miesięcy, czyli aż do sierpnia 2018.

W ramach naszych działań odbędą się 4 wyjazdy zagraniczne na staże zawodowe dla 80 uczniów naszej szkoły. Po raz pierwszy jest to przedsięwzięcie skierowane dla uczniów wszystkich zawodów. W 2017 roku odbędą się 3 wyjazdy zagraniczne do Włoch dla uczniów w zawodach Technik Ekonomista, Technik Cyfrowych Procesów Graficznych, Fototechnik i Technik Handlowiec.  W 2018 planujemy staż dla uczniów w zawodzie Technik Hotelarstwa do Francji.

Od stycznia rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do wyjazdu na dwa pierwsze staże zagraniczne we Włoszech. W styczniu odbyło się spotkanie organizacyjne z uczestnikami, a 2 lutego z rodzicami. Trwają kursy językowe, przygotowania pedagogiczne i kulturowe. Zajęcia odbywają się po lekcjach i młodzież doskonali swój angielski zawodowy i poznaje tajniki podstaw języka włoskiego. Pierwsza grupa wyrusza na staż już 2 kwietnia.

Zapraszamy do galerii by obejrzeć zdjęcia z przygotowań do wyjazdu.

Skip to content