Uczniowie Ekonomika poznali historię i współczesność Metalurgii

Członkowie Koła Public Relations w ramach współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami spotkali się ze Stanisławem Tarkowskim, prezesem Galerii Radomsko(wcześniej Metalurgii Nieruchomości)osobą, która doskonale zna historię i współczesność jednego najważniejszych zakładów przemysłowych w Radomsku.

Kiedyś były to Zakłady Przemysłowe „Komuna Paryska”. Początek firmie dali przybyli ponad 100 lat temu do Radomska inwestorzy francuscy. Zakłady były czołowym producentem i eksporterem gwoździ, drutu i siatki.

Czasy współczesne to podział firmy na kilka różnych spółek, rodzajów działalności i  różnych właścicieli współpracujących ze sobą.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się też o planach inwestycyjnych spółki zarządzanej przez prezesa Tarkowskiego. Jeszcze w tym roku zostanie odnowiona i zaadoptowana dla potrzeb Galerii Radomsko dawna zabytkowa hala Wydziału Konstrukcyjnego.

Spółka otrzymała już stosowne pozwolenia  od konserwatora zabytków.

Wkrótce na mapie Radomska pojawi się ciekawy architektonicznie obiekt, który nie remontowany i eksploatowany ulegał zniszczeniu.

                                                                                                                                 Ewa Rybak

 

Skip to content