Hotelarze w Katowicach na „Tournée francophone 2017”

Co roku 20 marca obchodzony jest na całym świecie „Dzień Frankofonii” czyli święta języka i kultury francuskiej.

Z tej okazji w marcu w kilkudziesięciu państwach na wszystkich kontynentach odbywają się przedsięwzięcia mające na celu promocję języka Molier’a.  W tym roku z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym w całym kraju „Tournée francophone 2017”. Jest to przedsięwzięcie promujące naukę języka francuskiego poprzez teatr, w ramach którego w całej Polsce odbywały się przedstawienia teatralne. Uczniowie klas II i III Technikum Hotelarskiego wyjechali w piątek 24 marca do Katowic gdzie w Pałacu Młodzieży podziwiali występ aktorów frankofońskich. Młodzież w towarzystwie opiekunów pani Magdaleny Geniusz-Starostki i pani Magdaleny Cieślak mogła obejrzeć sztukę „La grève des becs » (Bunt żółtodziobów) szwajcarskiego dramaturga Camille’a Rebeteza. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Drameducation. Po godzinnym spektaklu odbyło się spotkanie z reżyserem i aktorami, podczas którego można było  zdobyć autografy i  zrobić sobie wspólne zdjęcie z artystami. Spotkanie tłumaczone było na język polski.

Uczniowie na zakończenie otrzymali książki w języku francuskim, na których autografy złożyli aktorzy i reżyser. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z możliwości obcowania z językiem francuskim i sztuką frankofońską.

Magdalena Geniusz-Starostka

Skip to content