Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym ” Wybieram wyboryÔÇŁ

W┬á tym roku po raz pierwszy┬á uczniowie naszej szko┼éy przyst─ůpili do Og├│lnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym┬á „Wybieram wyboryÔÇŁ.

Jego celem┬á jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego w┼Ťr├│d m┼éodzie┼╝y, propagowanie idei udzia┼éu w wyborach oraz ┼Ťwiadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.
Konkurs sk┼éada si─Ö z trzech etap├│w: szkolnego, wojew├│dzkiego i og├│lnopolskiego. Pierwszy etap polega┼é na rozwi─ůzaniu testu wiedzy o prawie wyborczym w Polsce .W ZSE wzi─Ö┼éo w nim udzia┼é 23 uczni├│w, za┼Ť w ca┼éym okr─Ögu 159.

Komisja okr─Ögowa po sprawdzeniu test├│w zakwalifikowa┼éa┬á nasz─ů kole┼╝ank─Ö – Klaudi─Ö Kowalczyk z klasy IIIc do etapu wojew├│dzkiego.

Etap drugi konkursu polega na napisaniu eseju na jeden z zaproponowanych temat├│w tj.:
1. Zasada tajno┼Ťci g┼éosowania-prawo czy obowi─ůzek

2. Polskie wybory do odzyskania niepodleg┼éo┼Ťci w 1918r.
3. E-voting- szansa i zagro┼╝enie.

Do konkursu mog─ů zosta─ç┬á zg┼éoszone wy┼é─ůcznie oryginalne, niepublikowane prace. Wiemy, ┼╝e nasza kole┼╝anka zdecydowa┼éa si─Ö napisa─ç esej na ostatni temat ,poniewa┼╝ twierdzi, ┼╝e e-woting jest poj─Öciem ma┼éo znanym w┼Ťr├│d Polak├│w i oceniany jest w spos├│b ambiwalentny. Rozstrzygni─Öcie drugiego etapu konkursu i og┼éoszenie wynik├│w nast─ůpi najp├│┼║niej do 11 kwietnia 2017r.

Trzymamy za Klaudi─Ö kciuki. Powodzenia!

N.Ciesielska, S. Grabowska, kl. IIIc