Zawody centralne I edycji Olimpiady Statystycznej

29 marca 2017r. uczennica Zespo┼éu Szk├│┼é Ekonomicznych Sylwia Kowalska wzi─Ö┼éa udzia┼é w etapie pisemnym kwalifikuj─ůcym uczestnik├│w do ┼Ťcis┼éego fina┼éu I edycji Olimpiady Statystycznej, kt├│ry odb─Ödzie si─Ö 19 kwietnia br. w Warszawie.

Warto doda─ç, ┼╝e Sylwia znalaz┼éa si─Ö w fina┼éowej 70 uczni├│w z ca┼éej Polski, w tym z naszego wojew├│dztwa ┼é├│dzkiego w┼Ťr├│d 6 uczni├│w. Etap ten polega┼é na rozwi─ůzaniu testu online w ci─ůgu 45 minut w Urz─Ödzie Statystycznym w ┼üodzi. Niestety nie uda┼éo si─Ö Sylwii dosta─ç do ┼Ťcis┼éego fina┼éu, ale dla uczennicy klasy III-ej jest to i tak bardzo du┼╝e osi─ůgni─Öcie.

21 kwietnia br. Sylwia wraz z opiekunem p. Sylwi─ů Gnoi┼äsk─ů we┼║mie udzia┼é w podsumowaniu etapu wojew├│dzkiego na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim, gdzie otrzyma wyr├│┼╝nienie oraz drobne upominki.

Nast─Öpna edycja odb─Ödzie si─Ö za dwa lata, wobec czego ju┼╝ teraz ┼╝yczymy powodzenia w naukowych zmaganiach kolejnym uczestnikom!

Sylwia Gnoińska- nauczyciel przedmiotów zawodowych

Skip to content