Zawody centralne I edycji Olimpiady Statystycznej

29 marca 2017r. uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Sylwia Kowalska wzięła udział w etapie pisemnym kwalifikującym uczestników do ścisłego finału I edycji Olimpiady Statystycznej, który odbędzie się 19 kwietnia br. w Warszawie.

Warto dodać, że Sylwia znalazła się w finałowej 70 uczniów z całej Polski, w tym z naszego województwa łódzkiego wśród 6 uczniów. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu online w ciągu 45 minut w Urzędzie Statystycznym w Łodzi. Niestety nie udało się Sylwii dostać do ścisłego finału, ale dla uczennicy klasy III-ej jest to i tak bardzo duże osiągnięcie.

21 kwietnia br. Sylwia wraz z opiekunem p. Sylwią Gnoińską weźmie udział w podsumowaniu etapu wojewódzkiego na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie otrzyma wyróżnienie oraz drobne upominki.

Następna edycja odbędzie się za dwa lata, wobec czego już teraz życzymy powodzenia w naukowych zmaganiach kolejnym uczestnikom!

Sylwia Gnoińska- nauczyciel przedmiotów zawodowych

Skip to content