Zielona Szkoła w Zakopanem

W dniach 20-25 marca Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Zielonej szkole w Zakopanem.

Klasa 2A zaj─Ö┼éa II miejsce w og├│lnopolskim konkursie Alma Mater II i w ramach wygranej mieli zorganizowan─ů wycieczk─Ö z 35% zni┼╝k─ů. Wraz z klas─ů 2A pojechali uczniowie klas 1A, 1B, 1C oraz 1E pod opiek─ů katechety Tadeusza Dyrcza, Zbigniewa Wr├│blewskiego i Artura Augu┼Ťcika.

W pierwszym dniu szcz─Ö┼Ťliwe dotarli┼Ťmy na miejsce. Po rozpakowaniu si─Ö i┬á obiadokolacji udali┼Ťmy si─Ö na s┼éynne Krup├│wki. Drugi dzie┼ä by┼é ju┼╝ nieco aktywniejszy. Po ┼Ťniadaniu wyruszyli┼Ťmy wraz z naszym przewodnikiem na wycieczk─Ö po Tatrza┼äskim Parku Narodowym. W niekt├│rych miejscach na ┼Ťcie┼╝kach le┼╝a┼é jeszcze ┼Ťnieg. Podziwiali┼Ťmy tam pi─Ökne krajobrazy. W kolejnym dniu odwiedzili┼Ťmy Muzeum Tatrza┼äskie, Sanktuarium Fatimskie na Krzept├│wkach oraz Stary Cmentarz przy ul. Ko┼Ťcieliskiej. Po obiadokolacji mieli┼Ťmy spotkanie z Taternikiem TOPR na temat bezpiecznego zachowania w g├│rach oraz poznaniu tradycji g├│ralskich. W czwartek udali┼Ťmy si─Ö pieszo na Guba┼é├│wk─Ö. Po powrocie chwil─Ö odpocz─Öli┼Ťmy i poszli┼Ťmy na obiad, po kt├│rym udali┼Ťmy si─Ö na wycieczk─Ö pod skocznie. W pi─ůtek wyruszyli┼Ťmy na Morskie Oko. D┼éugiej i m─Öcz─ůcej podr├│┼╝y niestety nie sprzyja┼éa zbytnio pogoda. Po ponad 3 godzinach dotarli┼Ťmy na miejsce, gdzie ujrzeli┼Ťmy zamarzni─Öte jezioro oraz du┼╝o ┼Ťniegu. Po powrocie do hotelu dla ch─Ötnych by┼éo wyj┼Ťcie do kina na film pt. ,,AzylÔÇŁ. W ostatnim dniu po ┼Ťniadaniu szybko spakowali┼Ťmy si─Ö i poszli┼Ťmy na Krup├│wki kupi─ç pami─ůtki. Oko┼éo godziny 11 wsiedli┼Ťmy ze smutkiem do autobusu, by wr├│ci─ç do domu.

Uczniowie s─ů zadowoleni z wyjazdu i bez wahania pojechaliby po raz drugi.

Zuzanna Szopa, Angelika Stępińska, kl. IIA

Skip to content