Mobilny EKONOMIK we Włoszech!

15 kwietnia w sobotę zakończyła się 2 tygodniowa włoska przygoda naszych uczniów.

By┼é to dla 20 sta┼╝yst├│w w zawodzie Technik Ekonomista niezwyk┼éy czas poznawania kultury i kuchni w┼éoskiej, pracy w lokalnych przedsi─Öbiorstwach, prze┼éamywania bariery j─Özykowej, podziwiania urok├│w Rimini, Wenecji i San Marino, spacer├│w po pla┼╝y i wielu, wielu innych do┼Ťwiadcze┼ä, kt├│re zostan─ů na zawsze w ich pami─Öci.

M┼éodzie┼╝ wyruszy┼éa na sta┼╝ samolotem w towarzystwie opiekun├│w: wicedyrektor szko┼éy Marzeny Sommerfeld i koordynatora projektu Magdaleny Geniusz-Starostki. W trakcie 2 tygodniowego pobytu od poniedzia┼éku do pi─ůtku uczestnicy odbywali praktyki zawodowe w firmach w┼éoskich w nadmorskiej miejscowo┼Ťci Rimini, a w weekend uczestniczyli w dw├│ch wycieczkach do przepi─Öknej Wenecji i malowniczego San Marino. W czasie wolnym poznawali uroki Rimini, kultur─Ö i j─Özyk w┼éoski. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani byli w hotelu *** Bengasi niedaleko pla┼╝y w kt├│rym mieli okazj─Ö skosztowa─ç typowo w┼éoskiej kuchni, codzienno┼Ťci─ů by┼éy r├│┼╝nego rodzaju makarony, owoce morza i w┼éoskie desery.

Wszyscy uczniowie na zako┼äczenie projektu otrzymaj─ů dokumenty Europass Mobilno┼Ť─ç, kt├│re wzbogac─ů ┼╝yciorys zawodowy naszych uczni├│w i b─Öd─ů dla nich atutem na europejskim rynku pracy.

Wyjazd odby┼é si─Ö w ramach projektu ÔÇ×Mobilno┼Ť─ç kluczem do sukcesuÔÇŁ i sfinansowany zosta┼é przez programu Unii Europejskiej Erasmus+. Kolejne 3 sta┼╝e zagraniczne planowane s─ů na maj i pa┼║dziernik 2017 oraz maj 2018 roku dla uczni├│w wszystkich zawod├│w oferowanych przez nasz─ů szko┼é─Ö. Zapraszamy do galerii gdzie mo┼╝na obejrze─ç zdj─Öcia z pobytu. A jeszcze wi─Öcej zdj─Ö─ç na stronie www.mobilnyekonomik.eu oraz na fanpage na portalu spo┼éeczno┼Ťciowym FB.

Skip to content