Ekonomiści uczestniczyli w projekcie Edukacja Statystyczna

16 maja 2017r. młodzież klasy IIa kształcąca się w zawodzie technik ekonomista udała się na wycieczkę przedmiotową do Łodzi, aby odwiedzić i poznać siedzibę Głównego Urzędu Statystycznego wraz z opiekunami: p. Sylwią Gnoińską i p. Ireną Piotrowską w ramach realizacji projektu Edukacja Statystyczna.

Projekt skierowany jest do uczniów łódzkich szkół różnych typów oraz różnych poziomów edukacji i ma na celu popularyzację statystyki w szkołach województwa łódzkiego. Dzięki udziałowi w programie uczniowie odbyli ciekawe warsztaty z zakresu statystyki publicznej i sprawozdawczości w ramach przedmiotu statystyka i analiza ekonomiczna. Głównym celem przeprowadzonych zajęć edukacyjnych było zapoznanie uczniów z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz GUS, a także poszerzenie wiedzy o naszym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Ponadto zajęcia miały na celu naukę właściwej interpretacji danych statystycznych i kształcenie umiejętności korzystania ze źródeł danych statystycznych oraz kształcenie przyszłego respondenta.

Po tak bogatych w zdobywanie wiedzy zajęciach młodzież dodatkowo odwiedziła łódzką Manufakturę, gdzie mogła spędzić miło czas wolny na zakupach i spotkaniach przy „kawie i ciasteczku”.

Sylwia Gnoińska- koordynator projektu

Skip to content