Ekonomi┼Ťci uczestniczyli w projekcie Edukacja Statystyczna

16 maja 2017r. m┼éodzie┼╝ klasy IIa kszta┼éc─ůca┬ási─Ö w zawodzie technik ekonomista uda┼éa┬ási─Ö na wycieczk─Ö przedmiotow─ů do ┼üodzi, aby odwiedzi─ç i pozna─ç siedzib─Ö G┼é├│wnego Urz─Ödu Statystycznego┬áwraz z opiekunami: p. Sylwi─ů Gnoi┼äsk─ů i p. Iren─ů Piotrowsk─ů w ramach realizacji projektu Edukacja Statystyczna.

Projekt skierowany jest do uczni├│w ┼é├│dzkich szk├│┼é r├│┼╝nych typ├│w oraz r├│┼╝nych poziom├│w edukacji i ma na celu popularyzacj─Ö statystyki w szko┼éach wojew├│dztwa ┼é├│dzkiego. Dzi─Öki udzia┼éowi w programie uczniowie odbyli ciekawe warsztaty z zakresu statystyki publicznej i sprawozdawczo┼Ťci w ramach przedmiotu statystyka i analiza ekonomiczna. G┼é├│wnym celem przeprowadzonych zaj─Ö─ç edukacyjnych by┼éo zapoznanie uczni├│w z dzia┼éalno┼Ťci─ů i publikacjami Urz─Ödu Statystycznego w ┼üodzi oraz GUS, a tak┼╝e poszerzenie wiedzy o naszym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Ponadto zaj─Öcia mia┼éy na celu nauk─Ö w┼éa┼Ťciwej interpretacji danych statystycznych i kszta┼écenie umiej─Ötno┼Ťci korzystania ze ┼║r├│de┼é danych statystycznych oraz kszta┼écenie przysz┼éego respondenta.

Po tak bogatych w zdobywanie wiedzy zaj─Öciach m┼éodzie┼╝ dodatkowo odwiedzi┼éa ┼é├│dzk─ů Manufaktur─Ö, gdzie mog┼éa sp─Ödzi─ç mi┼éo czas wolny na zakupach i spotkaniach przy ÔÇ×kawie i ciasteczkuÔÇŁ.

Sylwia Gnoińska- koordynator projektu

Skip to content