Gra Miejska KULTURA

Ju偶 po raz trzeci zapraszamy uczni贸w gimnazj贸w聽do udzia艂u w grze miejskiej zwi膮zanej z聽naszym miastem. Tym razem jej tematem jest Kultura, ta lokalna, ale nierozerwalnie zwi膮zana z dorobkiem kulturowym naszej Ojczyzny. Chcemy aby艣cie poznali osi膮gni臋cia Radomszczan, kt贸rzy zaistnieli na mapie kulturowej Polski, a z dokona艅 kt贸rych mo偶emy by膰 dumni. Mamy te偶 nadziej臋, 偶e zainspirujemy Was do w艂asnej dzia艂alno艣ci kulturotw贸rczej.

Organizatorami jej s膮 Miasto Radomsko oraz Zesp贸艂 Szk贸艂 Ekonomicznych. Rozpocz臋cie Gry nast膮pi 12.05.2017r. w siedzibie Ekonomika o godz. 8.30. Nast臋pnie jej uczestnicy po wylosowaniu pierwszego zadania rozpoczn膮 swoje zmagania w r贸偶nych, istotnych dla radomszcza艅skiej kultury punktach Radomska. Jej zako艅czenie nast膮pi w Urz臋dzie Miasta.Zapraszamy te偶 do 艣ledzenia rywalizacji uczni贸w. Bli偶szych informacji udziela Sekretariat szko艂y lub p.A.Kuligowwska, M.Skalik, E.Sm臋dzik.

Regulamin Gry Miejskiej KULTURA

  1. Organizatorami Gry Miejskiej s膮: Miasto Radomsko oraz Zesp贸艂 Szk贸艂 Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbi艅skiego w Radomsku.

Cele Gry Miejskiej:
– poznanie historii miasta;
– rozwijanie kreatywno艣ci;
– promowanie nowoczesnych narz臋dzi informacyjno-u偶ytkowych;
– kszta艂cenie umiej臋tno艣ci pracy w zespole;
– kszta艂cenie umiej臋tno艣ci pozyskiwania i selekcji informacji;
– poznanie topografii miasta.
3. Konkurs skierowany jest do uczni贸w szk贸艂 gimnazjalnych.
4. W Grze bior膮 udzia艂 trzyosobowe zespo艂y. Warunkiem uczestnictwa zespo艂u uczniowskiego jest obecno艣膰 nauczyciela gimnazjum, uprawnionego do opieki nad zespo艂em.
5. Warunkiem udzia艂u聽 jest wype艂nienie formularza zg艂oszeniowego (za艂膮cznik nr 1) 聽i przes艂anie go drog膮 mailow膮 na adres: sekretariat@zseradomsko.edu.pllub dostarczenie do sekretariatu szko艂y ZSE聽 do dnia 4 maja 2017 r. Formularz jest do pobrania na stronie www.zseradomsko.edu.pl聽 聽(poni偶ej)
6. Gra miejska rozpocznie聽 si臋 w pi膮tek聽 12 maja 2017 roku,聽 w siedzibie ZSE w Radomsku przy ulicy Przedborskiej 39/41 o godzinie 8.30.
7. Ka偶dy zesp贸艂 zostanie zapoznany z fabu艂膮 gry i otrzyma Informacje dla Gracza tj. Kart臋 Gracza, mapk臋 Radomska i inne zwi膮zane z gr膮 materia艂y.
8.Uczestnicy Gry powinni posiada膰 cyfrowy aparat fotograficzny lub telefon kom贸rkowy 聽z dobrym aparatem fotograficznym, kt贸ry b臋dzie niezb臋dny do rozwi膮zania niekt贸rych zada艅 oraz kalkulator. 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 9. Zadaniem zespo艂贸w b臋dzie rozwi膮zanie zagadek terenowych zwi膮zanych z kultur膮 Polski i聽naszego miasta Radomska. Tre艣膰 zada艅 uczestnicy poznaj膮 po dotarciu do punkt贸w zwi膮zanych z histori膮 Radomska.
10. Przy ka偶dym punkcie kontrolnym b臋dzie czeka膰 osoba reprezentuj膮ca organizator贸w, odpowiedzialna za dane zadanie.
11. Po zaliczeniu wszystkich punk贸w kontrolnych Gracze/Zespo艂y gromadz膮 si臋 w siedzibie Urz臋du Miasta Radomska przy ulicy Tysi膮clecia 5 i oczekuj膮 na podsumowanie Gry. Przybli偶ony czas trwania gry miejskiej: 4 h.
12.Wszyscy uczestnicy otrzymuj膮 pami膮tkowe certyfikaty, a najlepsze zespo艂y cenne nagrody rzeczowe.

Gimnazjalisto!
We藕 udzia艂 w przygodzie wcielaj膮c si臋 w poszukiwacza skarb贸w, odkrywc臋 tajemnic. Poznaj histori臋 swojego miasta, a tak偶e jego najciekawsze zak膮tki.

Organizatorzy: Miasto Radomsko, Zesp贸艂 Szk贸艂 Ekonomicznych

ZA艁膭CZNIK NR 1 – FORMULARZ ZG艁OSZENIOWY – POBIERZ

Skip to content