Gra Miejska KULTURA

Ju┼╝ po raz trzeci zapraszamy uczni├│w gimnazj├│w┬ádo udzia┼éu w grze miejskiej zwi─ůzanej z┬ánaszym miastem. Tym razem jej tematem jest Kultura, ta lokalna, ale nierozerwalnie zwi─ůzana z dorobkiem kulturowym naszej Ojczyzny. Chcemy aby┼Ťcie poznali osi─ůgni─Öcia Radomszczan, kt├│rzy zaistnieli na mapie kulturowej Polski, a z dokona┼ä kt├│rych mo┼╝emy by─ç dumni. Mamy te┼╝ nadziej─Ö, ┼╝e zainspirujemy Was do w┼éasnej dzia┼éalno┼Ťci kulturotw├│rczej.

Organizatorami jej s─ů Miasto Radomsko oraz Zesp├│┼é Szk├│┼é Ekonomicznych. Rozpocz─Öcie Gry nast─ůpi 12.05.2017r. w siedzibie Ekonomika o godz. 8.30. Nast─Öpnie jej uczestnicy po wylosowaniu pierwszego zadania rozpoczn─ů swoje zmagania w r├│┼╝nych, istotnych dla radomszcza┼äskiej kultury punktach Radomska. Jej zako┼äczenie nast─ůpi w Urz─Ödzie Miasta.Zapraszamy te┼╝ do ┼Ťledzenia rywalizacji uczni├│w. Bli┼╝szych informacji udziela Sekretariat szko┼éy lub p.A.Kuligowwska, M.Skalik, E.Sm─Ödzik.

Regulamin Gry Miejskiej KULTURA

  1. Organizatorami Gry Miejskiej s─ů: Miasto Radomsko oraz Zesp├│┼é Szk├│┼é Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbi┼äskiego w Radomsku.

Cele Gry Miejskiej:
– poznanie historii miasta;
– rozwijanie kreatywno┼Ťci;
– promowanie nowoczesnych narz─Ödzi informacyjno-u┼╝ytkowych;
– kszta┼écenie umiej─Ötno┼Ťci pracy w zespole;
– kszta┼écenie umiej─Ötno┼Ťci pozyskiwania i selekcji informacji;
– poznanie topografii miasta.
3. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych.
4. W Grze bior─ů udzia┼é trzyosobowe zespo┼éy. Warunkiem uczestnictwa zespo┼éu uczniowskiego jest obecno┼Ť─ç nauczyciela gimnazjum, uprawnionego do opieki nad zespo┼éem.
5. Warunkiem udzia┼éu┬á jest wype┼énienie formularza zg┼éoszeniowego (za┼é─ůcznik nr 1) ┬ái przes┼éanie go drog─ů mailow─ů na adres: sekretariat@zseradomsko.edu.pl┬á lub dostarczenie do sekretariatu szko┼éy ZSE┬á do dnia 4 maja 2017 r. Formularz jest do pobrania na stronie www.zseradomsko.edu.pl┬á ┬á(poni┼╝ej)
6. Gra miejska rozpocznie┬á si─Ö w pi─ůtek┬á 12 maja 2017 roku,┬á w siedzibie ZSE w Radomsku przy ulicy Przedborskiej 39/41 o godzinie 8.30.
7. Ka┼╝dy zesp├│┼é zostanie zapoznany z fabu┼é─ů gry i otrzyma Informacje dla Gracza tj. Kart─Ö Gracza, mapk─Ö Radomska i inne zwi─ůzane z gr─ů materia┼éy.
8.Uczestnicy Gry powinni posiada─ç cyfrowy aparat fotograficzny lub telefon kom├│rkowy ┬áz dobrym aparatem fotograficznym, kt├│ry b─Ödzie niezb─Ödny do rozwi─ůzania niekt├│rych zada┼ä oraz kalkulator. ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á 9. Zadaniem zespo┼é├│w b─Ödzie rozwi─ůzanie zagadek terenowych zwi─ůzanych z kultur─ů Polski i┬ánaszego miasta Radomska. Tre┼Ť─ç zada┼ä uczestnicy poznaj─ů po dotarciu do punkt├│w zwi─ůzanych z histori─ů Radomska.
10. Przy ka┼╝dym punkcie kontrolnym b─Ödzie czeka─ç osoba reprezentuj─ůca organizator├│w, odpowiedzialna za dane zadanie.
11. Po zaliczeniu wszystkich punk├│w kontrolnych Gracze/Zespo┼éy gromadz─ů si─Ö w siedzibie Urz─Ödu Miasta Radomska przy ulicy Tysi─ůclecia 5 i oczekuj─ů na podsumowanie Gry. Przybli┼╝ony czas trwania gry miejskiej: 4 h.
12.Wszyscy uczestnicy otrzymuj─ů pami─ůtkowe certyfikaty, a najlepsze zespo┼éy cenne nagrody rzeczowe.

Gimnazjalisto!
We┼║ udzia┼é w przygodzie wcielaj─ůc si─Ö w poszukiwacza skarb├│w, odkrywc─Ö tajemnic. Poznaj histori─Ö swojego miasta, a tak┼╝e jego najciekawsze zak─ůtki.

Organizatorzy: Miasto Radomsko, Zespół Szkół Ekonomicznych

ZA┼ü─äCZNIK NR 1 – FORMULARZ ZG┼üOSZENIOWY – POBIERZ

Skip to content