Kolejny staż zagraniczny dobiega końca…

Projekty unijne realizowane w ramach programu Erasmus+  dają młodym ludziom szansę doskonalenia zawodowego za granicą.

W tym roku nasza szkoła postawiła na Włochy. Po udanym dwutygodniowym stażu ekonomistów, kolejna grupa wyjechała na podbój Italii. Na miesięczny staż do Rimini udało się 16 uczniów klas o profilu fototechnik, technik cyfrowych procesów graficznych oraz technik handlowiec. Młodzież miała szansę pracować w firmach projektujących ubrania, agencjach reklamowych, zakładach fotograficznych oraz firmie handlowej. Uczniom podczas stażu towarzyszą opiekunowie pan Artur Auguścik i pan Tadeusz Dyrcz. Poza pracą uczniowie korzystali również z uroków nadmorskiej miejscowości Rimini, w której mieszkali oraz okolicznych miast takich jak Rawenna, Florencja czy Wenecja. Stażyści poznawali włoską kulturę, język oraz kuchnię. Po tak pięknie spędzonym czasie oczywiście trudno będzie wracać za kilka dni do Polski, jednak zdobyte we Włoszech doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości.

Wszyscy uczniowie na zakończenie projektu otrzymają dokumenty Europass Mobilność, które wzbogacą życiorys zawodowy  stażystów i będą dla nich atutem na europejskim rynku pracy.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez nasza szkołę projektu „Mobilność kluczem do sukcesu” i sfinansowany został przez programu Erasmus+. Kolejne 2 staże zagraniczne planowane są na październik 2017 oraz maj 2018 roku dla uczniów wszystkich zawodów.

Więcej zdjęć i informacji na stronie www.mobilnyekonomik.eu 

Koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka

Skip to content