Obchody 艢wiatowego Dnia Ksi膮偶ki i Praw Autorskich

W ramach 艢wiatowego Dnia Ksi膮偶ki i Praw Autorskich , zach臋cone przez nasz膮 polonistk臋 pani膮 El偶biet臋 Zato艅, 27 kwietnia wzi臋艂y艣my udzia艂 w spotkaniu z krytykiem literackim, poet膮 i eseist膮 z Uniwersytetu 艁贸dzkiego doktorem Przemys艂awem Dakowiczem.

Spotkanie odby艂o si臋 w go艣cinnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku. Wyk艂ad pt. 鈥濲eszcze jestem w drodze鈥 dotyczy艂 tw贸rczo艣ci i 偶ycia Tadeusza R贸偶ewicza, s艂ynnego radomszczanina z pokolenia Kolumb贸w. I w艂a艣nie historia rodziny R贸偶ewicz贸w, okres dorastania i m艂odo艣ci Tadeusza i jego braci: Janusza oraz Stanis艂awa w czasie II wojny 艣wiatowej stanowi艂y punkt wyj艣cia rozwa偶a艅 dr Dakowicza.

Poruszy艂a nas historia Tadeusza R贸偶ewicza jako 偶o艂nierza AK i podw艂adnego Stanis艂awa Sojczy艅skiego 鈥濿arszyca鈥. Go艣膰 analizowa艂 takie wybrane utwory lub fragmenty wierszy T. R贸偶ewicza np. 鈥濵o偶e to tylko sen鈥 czy 鈥濲est taki pomnik鈥.

 

Uczennice klasy I D

Angelika Dziegie膰

Karolina Ciupa

Skip to content