Uczniowie klas III w MDK na filmie „CH┼üOPI”

We wtorek 16 maja w MDK uczniowie klas trzecich Ekonomika obejrzeli film ÔÇ×Ch┼éopiÔÇŁ w re┼╝yserii Jana Rybkowskiego w zwi─ůzku z przypadaj─ůc─ů w 2017 roku 150. rocznic─ů urodzin W┼éadys┼éawa Stanis┼éawa Reymonta.

ÔÇ×Ch┼éopiÔÇŁ to epopeja zamkni─Öta w opanicach jednej wsi, a dramaturgia zdarze┼ä wpisana jest w rytm zmieniaj─ůcych si─Ö p├│r roku, rytm prac polowych i wiejskich rytua┼é├│w. A w ┼Ťrodku zdarze┼ä Jagna, kt├│ra potrafi uwie┼Ť─ç ka┼╝dego m─Ö┼╝czyzn─Ö i wi─ů┼╝─ůce si─Ö z tym ludzkie dramaty. W filmie w rol─Ö Jagny wcieli┼éa si─Ö aktorka Emilia Krakowska. We wtorek po projekcji spotka┼éa si─Ö z uczniami ch─Ötnymi do pos┼éuchania o tym jak powstawa┼é film.

Na zdj─Öciu aktorka┬áEmilia Krakowska z uczennic─ů kl. IIIc Klaudi─ů Dobro┼ä.

mdk

Skip to content