To była nietypowa lekcja patriotyzmu…

W piątek, 22 IX 2017r. uczniowie kl. IVc i IId Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w nietypowej lekcji historii, która odbyła się w gościnnych progach Lasów Państwowych w Strzałkowie.

W leśniczówce wysłuchaliśmy prelekcji Leszka Żebrowskiego na temat działalności rotmistrza Pileckiego i Warszyca oraz prelekcji Tadeusza Płużańskiego dotyczącej walki i tragicznych powojennych lasów Żołnierzy Niezłomnych. Po wykładach zorganizowano dla nas ognisko z pieczeniem kiełbasek i wojskową grochówkę. Chętni mieli możliwość podziwiania widoków z 13-piętrowej wieży obserwacyjnej.

Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątki ufundowane przez Lasy Państwowe, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, a najlepszym z historii wręczono nagrody książkowe; z kl. IVc to: Kinga Soska, Jakub Woźniak, Łukasz Koćwin i Karolina Kłosowska, a z kl. IId Paulina Witaszczyk.

Sylwia Grabowska-kl.IV C

Skip to content