Włoska przygoda – Praktyki zawodowe w Rimini

Uczniowie klas trzecich  dnia 30 września rozpoczęli swoją włoską przygodę udając się na praktyki zawodowe do malowniczej włoskiej miejscowości  - Rimini.

2 października 28 osobowa grupa uczniów Ekonomika  uczestniczyła  w spotkaniu powitalnym w siedzibie Sistema Turismo, podczas którego pani Katarzyna Gawronek zapoznała naszych uczniów z zasadami odbywania praktyk. Następnie cała grupa pod przewodnictwem Stefano, hiszpańskiego przedstawiciela biura Sistema Turismo, udała się na krótką wycieczkę po Rimini, poznając najważniejsze zabytki i punkty tego miasta.  Cały pierwszy tydzień uczniowie spędzili na poznawaniu swoich  miejsc praktyk i  nowych pracodawców.
Handlowcy odbywają swoje praktyki w sklepach odzieżowych, ekonomiści w administracji szkół, hoteli i przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Fotetechnicy sprawdzają się w bardzo dobrze wyposażonych studiach fotograficznych, a graficy doskonalą swoje umiejętności w agencjach reklamowych, przygotowując banery oraz prezentacje na różne eventy.
W czasie wolnym młodzież uczestniczy w wycieczkach między innymi do Wenecji oraz  San Marino, a także poznaje ciekawe lokalne zakątki, kulturę oraz język włoski. W hotelu Begasi***, który stanowi bazę noclegową, uczniowie poznają tradycyjną kuchnię włoską przygotowywaną przez wyśmienitego kucharza, który codziennie serwuje pyszne specjały .

Nad uczniami opiekę sprawują panie Mirosława Łukaszewska i Agnieszka Bilczewska.

Miesięczne praktyki odbywają się w ramach projektu „ Mobilność kluczem do sukcesu”, który został sfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Skip to content