Zesp贸艂 Szk贸艂 Ekonomicznych po raz kolejny uczestniczy w projekcie OTWARTA FIRMA

W dniach 13-19 listopada 2017r. odby艂 si臋 jubileuszowy X 艢wiatowy Tydzie艅 Przedsi臋biorczo艣ci, kt贸ry jest realizowany jednocze艣nie w ponad 120 krajach 艣wiata. W zwi膮zku z tym Zesp贸艂 Szk贸艂 Ekonomicznych w Radomsku po raz kolejny przyst膮pi艂 do udzia艂u w programieOTWARTA FIRMA przy wieloletniej wsp贸艂pracy z Fundacj膮 M艂odzie偶owej Przedsi臋biorczo艣ci.

Dzi臋ki temu projektowi nasza szko艂a wzi臋艂a udzia艂 w najwi臋kszym na 艣wiecie wydarzeniu, maj膮cym na celu promocj臋 przedsi臋biorczo艣ci w艣r贸d m艂odych ludzi oraz otrzyma艂a mo偶liwo艣膰 wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zaj臋cia przygotowuj膮ce uczni贸w do planowania 艣cie偶ki edukacyjnej.

W kolejnych dniach w naszej szkole odby艂 si臋 szereg spotka艅 z przedstawicielami lokalnego biznesu, instytucji publicznych i przedsi臋biorstw prywatnych. Dzi臋ki du偶emu zaanga偶owaniu dyrekcji i wszystkich nauczycieli w realizacj臋 tego przedsi臋wzi臋cia, nasza szko艂a stworzy艂a sprzyjaj膮c膮 atmosfer臋 dla wsp贸艂pracy z przedstawicielami 偶ycia gospodarczego w naszym regionie, 聽buduj膮c pozytywne relacje z lokalnym 艣rodowiskiem biznesu a tak偶e umo偶liwi艂a m艂odzie偶y bezpo艣redni kontakt z przedstawicielami firm.

Uczestnicz膮c w tym projekcie znakomicie wpisali艣my si臋 w jeden z g艂贸wnych kierunk贸w realizacji polityki o艣wiatowej pa艅stwa w roku 2017/2018- Wprowadzenie doradztwa zawodowego do szk贸艂 i plac贸wek, poniewa偶 wykorzystali艣my okazj臋, aby przygotowa膰 naszych uczni贸w do aktywnego i 艣wiadomego uczestnictwa w 偶yciu gospodarczym oraz do wej艣cia na rynek pracy. M艂odzie偶 pozna艂a specyfik臋 lokalnego rynku pracy oraz podstawowe zasady podejmowania dzia艂alno艣ci gospodarczej.

Na zako艅czenie projektu zostan膮 wr臋czone certyfikaty potwierdzaj膮ce udzia艂 szko艂y, firm b膮d藕 instytucji oraz wolontariuszy i nauczycieli zaanga偶owanych w realizacj臋 programu. Warto doda膰, 偶e w poprzednich edycjach tego programu nasza szko艂a dwukrotnie zosta艂a wyr贸偶niona statuetk膮 i znalaz艂a si臋 w gronie najaktywniejszych plac贸wek w Polsce. Liczymy na to, 偶e tegoroczny udzia艂 r贸wnie偶 zostanie uwie艅czony sukcesem, bior膮c pod uwag臋 wielko艣膰 zaanga偶owania ca艂ej spo艂eczno艣ci w realizacj臋 programu.

Koordynator projektu 鈥 Sylwia Gnoi艅ska

 

Skip to content