Koncert Kolęd i Pastorałek w ZSE

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia na dobre wkroczyła w progi Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku za sprawą Koncertu Kolęd i Pastorałek w języku polskim i językach obcych.

Uroczystość odbyła się 19 grudnia, a uczniowie wszystkich klas przygotowywali się do niej już od tygodnia. Wielu uczniów gościło na scenie kilkukrotnie i to w różnych rolach. Raz jako soliści – wokaliści, to znów jako członkowie chóru, innym razem zaskakiwali jury pomysłowym przebraniem bożonarodzeniowym.

Jako pierwsza zabrzmiała dobrze wszystkim znana kolęda „Dzisiaj w Betlejem”, zaśpiewana przez maturzystów. Jej rytmiczny podkład muzyczny, radosny śpiew artystów w mikołajowych czapkach wywołały ciepłe przyjęcie publiczności. Wśród obcojęzycznych, bożonarodzeniowych utworów najbardziej popularna okazała się piosenka zespołu WHAM „Last Christmas”. Głośne brawa, jakie zabrzmiały na zakończenie koncertu, okazały się najlepszą nagrodą dla młodych ludzi. Magiczny nastrój, jaki zapanował w naszej szkole pozwolił zbliżyć się do siebie i wspólnie przeżywać czas oczekiwania na Święta.

 

 

Skip to content