STOP CYBERPRZEMOCY

Cyberprzemoc jest najszybciej rozwijającym się zagrożeniem. Dotyka dzieci w różnym wieku. Nowoczesna technologia to nie tylko zabawa, ale także ryzyko uzależnienia, przemocy czy łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Internet i urządzenia mobilne zmieniły trwale nasz świat.

Akty cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych – choć dokonywane są w wirtualnym świecie, potrafią realnie wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

Cyberprzemoc, stała się faktem i otacza nas każdego dnia. Dynamiczny rozwój technologii informacyjnych i ciągłe pożądanie akceptacji, również w sferze elektronicznej (dla młodych ludzi sfera ta jest równie ważna jak realna) doprowadziły do zachwiania proporcji pomiędzy życiem codziennym, a jego odbiciem w Internecie.

Niestety zarówno ludzie młodzi, jak i dorośli nie zdają sobie sprawy, jak wiele codziennych zachowań jest niewinnym początkiem aktów cyberprzemocy, a często są naruszeniem przepisów prawa. „Przecież to miał być tylko niewinny żart” – to zdanie, które słyszy się najczęściej podczas rozmów z agresorami, podczas wyjaśniania czynów będących cyberprzemocą i naruszeniem sfery drugiej osoby.

Aby uświadomić młodzieży zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu oraz konsekwencje niewłaściwych zachowań, 1grudnia odbyły się spotkania uczniów klas I z psychologami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Radomsku. Temat spotkania brzmiał „ STOP cyberprzemocy”. Wcześniej również rodzice podczas zebrań spotkali się z psychologami i wzięli udział w pedagogizacji na temat „ Zagrożenia w Internecie – dzieci w wirtualnym świecie”.

Pedagog szkolny

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress