Goście z Francji z wizytą w „Ekonomiku”

Niecodzienni goście odwiedzili naszą szkołę w poniedziałek 5 lutego. Państwo Marie i Georges Pontvianne wraz z absolwentką szkoły Klaudią Roczek spotkali się z uczniami oraz dyrekcją szkoły.

Państwo Pontvianne są właścicielami hotelu „ Le Jorjane” w malowniczej miejscowości Choranche położonej nieopodal masywów górskich Vercors. Miejsce to znane jest na całym świecie wśród osób uprawiających base jumping czyli skoki spadochronowe z urwisk górskich, mostów i wieżowców. Miejscowość ta słynie również z przepięknych grot, które są unikalne w Europie i uważane za cud natury.

Nasza szkoła współpracuje z hotelem „Le Jorjane” od 2011 roku organizując dla uczniów technikum hotelarstwa wakacyjne praktyki. Od 7 lat każdego lata nasze uczennice mają okazję odbywać staże i zdobywać cenne doświadczenie w zawodzie którego się uczą. Jedną z nich jest absolwentka szkoły Klaudia Roczek która jako pierwsza wyjechała na staż do Choranche a w chwili obecnej na stałe mieszka we Francji i pracuje w hotelu „Le Jorjane”.

Podczas spotkania w szkole goście spotkali się z panią dyrektor Małgorzatą Kołodziejską oraz grupą uczniów przygotowującą się do udziału w miesięcznym stażu zawodowym we Francji. Wyjazd zorganizowany będzie  w ramach realizacji projektu „Mobilność kluczem do sukcesu”, który współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Dyrektor szkoły rozmawiała z gośćmi na temat dotychczasowej współpracy oraz o organizacji kolejnych staży wakacyjnych dla uczniów technikum hotelarstwa.

Podczas spotkania była okazja obejrzeć prezentację multimedialną o hotelu „Le Jorjane” a następnie uczniowie zadawali gościom pytania na temat pracy w hotelarstwie. Była też czas na rozmowę o tym jak najlepiej przygotować się do stażu zawodowego na który uczniowie wyjadą już w maju.

Po spotkaniu młodzież wzięła udział w kursie języka francuskiego zawodowego, który ma za zadanie przygotować uczniów do wyjazdu za granicę. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali rozmówki polsko-francuskie oraz nabywali nowe umiejętności z zakresu słownictwa zawodowego. Przed młodzieżą 3 miesiące intensywnych przygotowań językowych, pedagogicznych i kulturowych a następnie udział w wielkiej francuskiej przygodzie. Spotkanie zorganizowane zostało przez Magdalenę Geniusz-Starostkę nauczyciela i koordynatora projektów Erasmus+ w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Skip to content