Powiatowy Dzień Języków Obcych

 

W środę 24 stycznia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się VII Powiatowy Dzień Języków Obcych organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

Dyrekcja i nauczyciele języków obcych radomszczańskiego Ekonomika zaprosili do konkursów młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Radomska i okolic. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w przygotowanych konkursach, łącząc naukę z zabawą. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, dlatego też wyłonienie tych najlepszych było dla jury niezwykle trudnym zadaniem.

„Znajomość języków obcych to klucz do sukcesu. Cieszy mnie, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych świadomi są, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć otaczający nas świat, poznać tradycje i kulturę innych krajów. Przygotowaliśmy łącznie pięć konkursów skierowanych do uczniów. Pokazane plakaty i prezentacje multimedialne promujące kraje frankofońskie, anglo- i niemieckojęzyczne zręcznie łączyły umiejętności plastyczno – graficzne ze znajomością języka obcego. Największe emocje wzbudził konkurs z wiedzy o krajach frankofońskich, anglo- i niemieckojęzycznych, do którego zgłosiło się tym razem 9 szkół. Pytania choć do łatwych nie należały, nie sprawiły uczestnikom trudności. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięski zespół. Ostatnie dwa konkursy to prezentacja i opis w języku obcym stroju europejskiego oraz humorystyczna scenka w wybranym języku. Dziękuję nauczycielom za wspaniałe przygotowanie młodzieży a wszystkim uczestnikom gratuluję wiedzy. Zapraszamy za rok do kolejnej edycji.” – powiedziała Ewa Kmieć, nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

Wyniki konkursów

– Plakat  promujący wybrany kraj frankofoński, anglo- lub niemieckojęzyczny.

I miejsce

Olga Ciapińska Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku

Weronika Zarębska Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku

II miejsce

Jakub Piasecki Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomsku

Marta Gąciarek Publiczne Gimnazjum w Kleszczowie

III miejsce

Julia Jasnos Publiczne Gimnazjum nr 6 w Radomsku

Julia Orzechowska Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomsku

Wyróżnienia

Zuzanna Grzejszczak Publiczne Gimnazjum w Kleszczowie

Zuzanna Tatara Publiczne Gimnazjum w Gomunicach

Julia Wożniak Publiczna Szkoła Podstawowa w Kietlinie

 

– Prezentacja multimedialna dotycząca krajów Unii Europejskiej pt: „Czym zaskoczy cię…..”

I miejsce

Bartłomiej Bednorz z Publicznego Gimnazjum w Kleszczowie

II miejsce

Adrian Gliźniewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku

III miejsce

Martyna Muskała z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku

Wyróżnienia

Roksana Nowak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepocicach

Jan Pawelec z Publicznego Gimnazjum w Kleszczowie

Rozalia Piskorska z Publicznego Gimnazjum w Kleszczowie

 

– Quiz z wiedzy o krajach frankofońskich, anglo- i niemieckojęzycznych

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku

III miejsce Publiczne Gimnazjum w Sulmierzycach

 

– Scenka w języku angielskim, niemieckim lub francuskim pod hasłem: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku

II miejsce Publiczne Gimnazjum w Kleszczowie

III miejsce Publiczne Gimnazjum w Gomunicach

Wyróżnienie Publiczne Gimnazjum nr 6 w Radomsku

 

– Prezentacja wybranego stroju europejskiego

I miejsce Publiczne Gimnazjum w Kleszczowie

II miejsce Publiczne Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku

Wyróżnienie Publiczne Gimnazjum w Lgocie Wielkiej

Opracowała: Ewa Kmieć

 

towy-dzien-jezykow-obcych-24-stycznia-2018r” target=”_self”>
Zobacz galerię

Skip to content