Spotkanie w Muzeum Regionalnym w Radomsku

28 lutego 2018r. w Muzeum Regionalnym w Radomsku odbyło się spotkanie upamiętniające Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, które poświęcone było radomszczańskim bohaterom, walczącym o wolną i niepodległą Polskę.

Dariusz Roguta, dyrektor oddziału IPN w Łodzi prowadził wykład na temat Konspiracyjnego Wojska Polskiego oraz jego twórcy i pierwszego komendanta – Stanisława Sojczyńskiego „ Warszyca ‘’. Organizatorem spotkania był Ogólnokrajowy Związek Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Zarząd Główny w Radomsku , Oddział w Częstochowie oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku .
Statuetki „ Orzełki Warszyca ‘’ otrzymali: Antoni Macierewicz , Anna Milczanowska, Dariusz Rogut. Złote Krzyże KWP ofiarowano : Arcybiskupowi Metropolicie Częstochowskiemu – Wacławowi Depo , ks. Tadeuszowi Ścieburze , ks. Andrzejowi Sobocie, Jadwidze Wiśniewskiej – posłance do Parlamentu, Konradowi Głębockiemu – posłowi na Sejm RP.

Spotkanie przybliżyło nam lokalnych bohaterów oraz działalność KWP na ziemi radomszczańskiej.

Patrycja Włodarczyk, Karolina Włodarczyk, Basia Świderska, Patrycja Pechta- klasa IVC

Skip to content