ZSE ponownie na Gali Przedsiębiorczości w Warszawie

9 marca 2018r. reprezentacja ZSE w składzie: dyrektor ZSE p. Małgorzata Kołodziejska, szkolni koordynatorzy Dnia Przedsiębiorczości p. Sylwia Gnoińska i p. Izabela Raksa oraz przedstawiciele samorządu szkolnego Klaudia Janik i Mateusz Siciński uczestniczyli w uroczystości podsumowania 14 edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, która odbyła się na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Warto nadmienić, że Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku już piąty raz został uhonorowany prestiżową statuetką i zdobył tytuł „Najaktywniejszej szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości 2017 za wspieranie młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych”. Istotną informacją jest fakt, że w projekcie wzięło udział aż 630 szkół z całej Polski i tylko 20, w tym nasza szkoła zdobyło wyróżnienie.

Program objęty jest honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wśród zaproszonych gości była obecna minister edukacji p. Anna Zalewska, która wręczała statuetki i dziękowała za wkład w edukację i rozwój zawodowy młodych ludzi oraz Komitet Honorowy Dnia Przedsiębiorczości w składzie: prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, poseł na Sejm RP Ewa Tomaszewska i prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniew Modrzewski. Uroczystość uświetnił koncert młodych wokalistek.

Koordynatorami Dnia Przedsiębiorczości w ZSE od wielu lat są nauczycielki przedmiotów zawodowych p. Sylwia Gnoińska, p. Izabela Raksa oraz p. Edyta Smędzik i p. Anna Rudek-Kowalczyk aktywnie włączając się w organizację programu w naszej szkole. Jesteśmy przekonani, że nie jest to nasza ostatnia statuetka i już 21 marca będziemy uczestniczyć w kolejnej 15 edycji programu, który sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Sylwia Gnoińska- szkolny koordynator DP

 

 

Skip to content