KONKURS „DZIEŃ KSIĘGOWEGO”

Dnia 9 czerwca obchodziliśmy Dzień Księgowego w ramach, którego w naszej szkole zostały zorganizowane różnego rodzaju inicjatywy. Miały one na celu przybliżenie oraz promowanie młodzieży zawodu księgowego.

Uczniowie przygotowali antyramy, które zdobią korytarze naszej szkoły. Zawierają one informacje na temat historii tego święta. Kolejnym punktem tego dnia był pokaz mody “Moda według księgowego”. Śmiałkowie zaprezentowali swoją wizję księgowego, jego ubiór oraz atrybuty związane z pracą biurową. Klasa 3A wzięła udział w bardzo ciekawym wykładzie pt. “Nowoczesne biuro rachunkowe” prowadzonym przez p. Mariusza Marczaka, właściciela biura rachunkowego. Przedstawiał on realia działania takiej działalności oraz zachęcał uczniów do kontynuowania nauki w tym kierunku. W tym dniu została również przeprowadzona debata “Księgowy – zawód przyszłości?”. Zainteresowani zabierali głos i bardzo żywiołowo wyrażali swoje zdanie na wcześniej podany temat. Dla miłośników księgowości został przygotowany “Kącik z prasą ekonomiczną”. Każdy na przerwie mógł wzbogacić swoją wiedzę na temat bieżących uregulowań prawnych, księgowych oraz dowiedzieć się o nowościach panujących w świecie biurowym. Niektórzy uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą oraz planami na przyszłość związanymi z księgowością w wywiadach przeprowadzonych przez uczennice naszej szkoły. Podsumowując obchody tego święta podziękowaliśmy oraz wręczyliśmy przepiękny bukiet kwiatów niezawodnej i niezastąpionej Pani Głównej Księgowej. Wszystkie te inicjatywy zostały uwiecznione w formie filmu, który uczennice klasy 3A pod opieką p. Mirosławy Łukaszewskiej zgłosiły do  konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych. Na konkurs została przesłana również praca, na której uczniowie klasy 3B pod nadzorem pani Elżbiety Maks podjęli temat „Księgowy dawniej i dziś”. Przygotowali dwa stanowiska tego zawodu. Pierwsze przybliżało pracę księgowego „dawniej”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i obsługiwać maszyny do pisania, drewniane liczydła, starodawne kalkulatory, stemple, pieczątki czy też drewniane pióro. Mogli zaznajomić się z papierami ewidencji rachunkowej jaka istniała przed wprowadzeniem ewidencji komputerowej. Drugie stanowisko przedstawiało nowoczesnych księgowych i ich pracę. Stanowiska komputerowe, programy rachunkowe oraz dokumenty, których księgowi używają „dziś”. Zestawienie tych stanowisk było idealną podróżą w czasie oraz okazją, aby zdać sobie sprawę, jak świat poszedł z postępem technicznym. 15 czerwca w siedzibie stowarzyszenia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Nasze uczennice zajęły wysokie 3 miejsce.

 

                                                                                         Natalia  Szczepocka, kl. III A

 

Skip to content