Gra Miejska „Radomsko u Progu Niepodległości”

17 października, w rocznicę oficjalnej wizyty Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomsku, która miała miejsce 17 października 1921 roku, zorganizowaliśmy wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta Radomska grę miejską RADOMSKO U PROGU NIEPODLEGŁOŚCI, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W grze wzięło udział sześć drużyn: PSP nr 2, PSP nr 4, PSP nr 6, PSP nr 9 oraz dwie drużyny z PSP nr 7. Drużyny ze szkół podstawowych zmierzyły się z najróżniejszymi zadaniami m. in. w Jatkach, w Kinemie, na Starym Cmentarzu, w Muzeum Regionalnym, w Bibliotece, w kancelarii parafii św.Lamberta czy II LO. W Kinemie uczniowie spotkali się z bardzo ciekawym zadaniem. Nie zachowało się menu obiadu, którym podejmowano Piłsudskiego. W związku z tym zadaniem graczy było stworzenie takiego menu oraz nakrycie do stołu. Innym zadaniem było wygłoszenie odezwy do mieszkańców Radomska wzywającej do walki o niepodległość i znalezienie na wystawie radomszczańskich kolekcjonerów broni, którą mieszkańcy mogli się posługiwać.

Laureaci konkursu: I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Skład drużyny: Marta Kuśmierz, Bartosz Piotrowski, Mateusz Król Opiekun: Bartłomiej Wąsek

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 Skład drużyny: Leon Kuc, Weronika Zarębska, Antoni Włodarczyk Opiekun: Katarzyna Sowińska

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Skład drużyny: Natalia Wierzycka, Amelia Strzebiecka, Dawid Ciesielski Opiekun: Adam Kołodziejski

Kierujemy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które umożliwiły i pomogły w przeprowadzeniu gry miejskiej tj. Dyrekcji ZSE pani Małgorzacie Kołodziejskiej, prezydentowi miasta Radomska panu Jarosławowi Ferencowi, Państwu Halinie i Tadeuszowi Olejnikowskim, panu Romanowi Walasowi, panu Markowi Zakrzewskiemu, panu Zbigniewowi Zakrzewskiemu, Antoniemu Arkitowi proboszczowi parafii Św. Lamberta, pani Matyldzie Kaszyńskiej, dyrektorom i pracownikom instytucji publicznych, nauczycielom ZSE (pani Magdalenie Amrozik, pani Katarzynie Grabnej - Krok, pani Joannie Nicie, pani Magdalenie Wróblewskiej, panu Arkadiuszowi Serafinowi), uczniom/animatorom poszczególnych punktów oraz dziennikarzom lokalnych mediów.

KOORDYNATORZY GRY

 

Skip to content