Mural grafików Ekonomika na 100- lecie niepodległości

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji uczniowie klasy II e Technikum, kształcący się w zawodzie grafiki i poligrafii cyfrowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku wykonali historyczno-patriotyczny mural na fragmencie obiektu MOSIR-u przy ul. Kościuszki . Wszystkie prace od etapu projektu, poprzez przygotowanie ściany, aż po realizację były wykonywane pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych graficznych ZSE. Dzieło wykonywał 10 osobowy zespół plastycznie uzdolnionej młodzieży z Ekonomika.

,,Swoją pracą i zaangażowaniem chcieliśmy uczcić jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę. Bardzo dziękujemy za dobre rady i pomoc nauczycielom, którzy całym swoim sercem Nas wspierali”.

Koordynator projektu: Katarzyna Grabna-Krok

Skip to content