Wycieczka do Teatru Wielkiego w Łodzi

Wycieczka do Teatru wielkiego w Łodzi była interesującym przeżyciem i odskocznią od codzienności.

Ciekawym momentem, a zarazem punktem naszego wyjazdu było poznać teatr od podszewki, wejść za kulisy i zobaczyć jak przed każdym swoim występem przygotowują się aktorzy. Pierwszą osobą, którą poznaliśmy za kulisami był technik, który wyjaśnił  nam jak bardzo ważną rolę odgrywają wszystkie rodzaje reflektorów, następnie spotkaliśmy podczas zwiedzania kulis Dorotę Wójcik, która ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Opowiedziała nam o swoim zawodzie i jak ze swoim doświadczeniem pomaga młodzieży w rozpoczęciu kariery muzycznej. Następnym przystankiem była Manufaktura, gdzie mogliśmy coś zjeść oraz odpocząć. Na zakończenie tego pięknego dnia o 18:30 zaczął się balet, który opowiadał o powstaniu miasta Łodzi. Dzieło w które wcieliło się około 50 osób zainteresowało mnie oraz moich znajomych z klasy i mamy nadzieję, że takie wypady będą organizowane częściej.

Skip to content