Frankofonia w ZSE

21 marca ┼Ťwi─Ötowali┼Ťmy w naszej szkole Frankofoni─Ö czyli ┼Ťwi─Öto j─Özyka francuskiego. Przy┼é─ůczyli┼Ťmy si─Ö do obchod├│w kt├│re corocznie odbywaj─ů si─Ö na ca┼éym ┼Ťwiecie w marcu z okazji Dnia Frankofonii. Frankofonia to zar├│wno organizacja skupiaj─ůca rz─ůdy kilkudziesi─Öciu kraj├│w francuskoj─Özycznych ale r├│wnie┼╝ poj─Öcie oznaczaj─ůce grup─Ö ludzi pos┼éuguj─ůcych si─Ö j─Özykiem francuskim. Nie wszyscy wiedz─ů, ┼╝e Polska w Mi─Ödzynarodowej Organizacji Frankofonii ma status obserwatora.

W ramach obchod├│w tego ┼Ťwi─Öta odby┼éy si─Ö konkurs wiedzy o Francji, konkursy plastyczny i na prezentacj─Ö multimedialn─ů. Uczniowie przygotowali r├│wnie┼╝ prezentacje wylosowanych kraj├│w frankofo┼äskich. By┼éy wi─Öc pokazy mody czy te┼╝ prezentacje s┼éynnych postaci pochodz─ůcych z odleg┼éych zak─ůtk├│w ┼Ťwiata.

Go┼Ťciem specjalnym wydarzenia by┼éa Klaudia Roczek ÔÇônasza absolwentka, kt├│ra aktualnie mieszka i pracuje we Francji. Klaudia opowiada┼éa uczniom o swoich do┼Ťwiadczeniach z pobytu we Francji i o pracy w hotelu.
Uczniowie przygotowali również przedstawienie komediowe po francusku, piosenki i poczęstunki charakterystyczne dla krajów frankofońskich. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Za organizacj─Ö ┼Ťwi─Öta odpowiedzialna by┼éa pani Magdalena Geniusz-Starostka.

Skip to content