Frankofonia w ZSE

21 marca świętowaliśmy w naszej szkole Frankofonię czyli święto języka francuskiego. Przyłączyliśmy się do obchodów które corocznie odbywają się na całym świecie w marcu z okazji Dnia Frankofonii. Frankofonia to zarówno organizacja skupiająca rządy kilkudziesięciu krajów francuskojęzycznych ale również pojęcie oznaczające grupę ludzi posługujących się językiem francuskim. Nie wszyscy wiedzą, że Polska w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii ma status obserwatora.

W ramach obchodów tego święta odbyły się konkurs wiedzy o Francji, konkursy plastyczny i na prezentację multimedialną. Uczniowie przygotowali również prezentacje wylosowanych krajów frankofońskich. Były więc pokazy mody czy też prezentacje słynnych postaci pochodzących z odległych zakątków świata.

Gościem specjalnym wydarzenia była Klaudia Roczek –nasza absolwentka, która aktualnie mieszka i pracuje we Francji. Klaudia opowiadała uczniom o swoich doświadczeniach z pobytu we Francji i o pracy w hotelu.
Uczniowie przygotowali również przedstawienie komediowe po francusku, piosenki i poczęstunki charakterystyczne dla krajów frankofońskich. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Za organizację święta odpowiedzialna była pani Magdalena Geniusz-Starostka.

Skip to content