ŚWIATOWY DZIEŃ KONSUMENTA W ZSE

Światowy Dzień Konsumenta, znany też jako Światowy Dzień Praw Konsumenta, obchodzony jest corocznie w Polsce od 2000 roku. W związku z tym w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku odbyło się spotkanie młodzieży z Michałem Sewerynkiem, Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

Rzecznik Konsumentów, wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe, odniósł się do wielu problemów, z którymi spotykamy się na co dzień jako klienci korzystający z różnych form handlu detalicznego.

Dzień Konsumenta w „ekonomiku” był doskonałą okazją do upowszechniania wiedzy i uświadomienia młodym ludziom, że konsumentem jest każdy z nas i wszyscy mamy prawo do informacji o produktach, do wyboru i bezpieczeństwa towarów. Ważna jest także wiedza o instytucjach i organizacjach chroniących nasze prawa jako nabywców. Są to m.in. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Federacja Konsumentów.

Małgorzata Kotlińska- nauczyciel ZSE

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress