Zespół Szkół Ekonomicznych podwójnym laureatem na Gali Przedsiębiorczości w Warszawie

26 lutego 2019 roku przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku w składzie: dyrektor ZSE Małgorzata Kołodziejska, szkolny koordynator DP Sylwia Gnoińska oraz uczniowie Mariola Nowak z kl. IIA, Karina Krak z kl. IIB i Przemysław Skalik z kl. IIC wzięli udział w Gali Przedsiębiorczości podsumowującej 15. edycję Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, która odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podczas Gali zostały nagrodzone najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także najaktywniejsi szkolni koordynatorzy Dnia Przedsiębiorczości oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.”

Warto podkreślić, że po raz szósty nasza szkoła została wyróżniona i znalazła się wśród 21 najaktywniejszych szkół z całej Polski. Dodatkowym sukcesem okazało się wyróżnienie dla pani Sylwii Gnoińskiej, która zdobyła tytuł najaktywniejszego koordynatora Dnia Przedsiębiorczości 2018 roku.

Nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie od samego początku, czyli od 15 lat. Zawsze staramy się być otwarci na nowe wyzwania, wobec czego nie możemy zostać obojętni na udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości, który ma na celu umożliwienie młodzieży odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, co sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Przepis na sukces jest bardzo prosty: angażujmy się i zaszczepiajmy w młodzieży poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje.

W 2018 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło ponad 26 tysięcy uczniów z 668 szkół oraz 26 tysięcy wolontariuszy z ponad 12 tysięcy firm i instytucji.

Tegoroczna Gala Przedsiębiorczości miała szczególne znaczenie, ponieważ zainaugurowała obchody stulecia działalności organizacji Junior Achievement Wordlwide, której członkiem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. JA Worldwide jest najstarszą, największą i najszybciej rozwijającą się organizacją pozarządową uczącą młodzież przedsiębiorczości i ekonomii.

Gala zainaugurowała 16. edycję Dnia przedsiębiorczości, która odbędzie się 20 marca 2019 roku, w której nasza szkoła oczywiście weźmie udział.

Skip to content