Wycieczka po Kotlinie Kłodzkiej oraz do Pragi

W dniach 11-13 wrze┼Ťnia 2019 roku uczniowie Zespo┼éu Szk├│┼é Ekonomicznych uczestniczyli w wycieczce po Kotlinie K┼éodzkiej oraz odwiedzili stolic─Ö naszego po┼éudniowego s─ůsiada Prag─Ö.

ÔÇ×W pierwszym dniu wyjazdu zwiedzili┼Ťmy Kopalnie Z┼éota ÔÇô Sztolnie Gertruda (cz─Ö┼Ť─ç muzealna) w┬áZ┼éotym Stoku, a tak┼╝e przeszli┼Ťmy Podziemn─ů Tras─Ö Turystyczn─ů 1000- lecia Pa┼ästwa Polskiego. Wieczorem dotarli┼Ťmy do Dusznik-Zdroju, gdzie zaplanowany mieli┼Ťmy nocleg. Wszyscy byli w doskona┼éych humorach, tym bardziej, ┼╝e zwiedzaniu sprzyja┼éa wspania┼éa pogoda ko┼äcz─ůcego si─Ö lata, kt├│ra w tym rejonie Polski maluje pi─Ökne krajobrazy .

Drugi dzie┼ä wyjazdu, to zwiedzanie Pragi, m.in. Zamku Praskiego, Katedry ┼Ťw. Wita, bazyliki ┼Ťw. Jerzego czy Ogrodu Valdsztejna. Mieli┼Ťmy okazj─Ö przej┼Ť─ç przez Most Karola, Z┼éot─ů Uliczk─Ö i podziwia─ç pi─Ökne kamienice Starego Miasta z Orlojem. Wieczorem zm─Öczeni, ale zadowoleni wr├│cili┼Ťmy do Dusznik-Zdroju, gdzie czeka┼éa na nas obiadokolacja.

W trzecim dniu od rana zwiedzali┼Ťmy Duszniki i Kudow─Ö-Zdr├│j, oraz przeszli┼Ťmy Szlakiem Turystycznym przez Szczeliniec Wielki. Wieczorem u┼Ťmiechni─Öci,z baga┼╝em nowych do┼Ťwiadcze┼ä wr├│cili┼Ťmy do Radomska i ju┼╝ planujemy kolejn─ů wypraw─ÖÔÇŁ.

Opiek─Ö nad nami sprawowali nauczyciele: p. E. ┼╗akowska, p. J. Kucharska, p. E. Saj, p. Z. Wr├│blewski, za co serdecznie dzi─Ökujemy.

A. Ślęzak, N. Gonera kl. III c

Skip to content