Ekonomiści zakończyli staż zawodowy w Wielkiej Brytanii.

Grupa dwunastu uczniów klas trzecich w zawodzie technik ekonomista wróciła 19 października ze stażu zawodowego w Wielkiej Brytanii. Pobyt w Anglii odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilność poszerza horyzonty”. Projekt ten realizowany jest przy wsparciu finansowym programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Stażyści zdobywali doświadczenie zawodowe pracując przez dwa tygodnie w firmach brytyjskich. Były to różne przedsiębiorstwa głównie z branży ekonomicznej w których mieli okazję pracować w środowisku międzynarodowym tak więc oprócz korzyści zawodowych mogli doskonalić komunikację w języku angielskim. W czasie wolnym był czas na poznawanie kultury i zabytków lokalnych, w szczególności miasta Portsmouth w którym odbywał się staż. W weekend odbyła się również wycieczka do Londynu gdzie uczestnicy mogli podziwiać najważniejsze zabytki stolicy jak między innymi Pałac Buckingham, London Eye, Big Ben, Trafalgar Square czy Tower Bridge. Cała grupa zakwaterowana była w domu u przesympatycznych Państwa June i Massimo gdzie uczniowie czuli się jak w rodzinie. Uczniom podczas pobytu towarzyszyli nauczyciele: koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka i nauczyciel języka angielskiego Bożena Kostrzewa.

Skip to content