Młodzież maturalna na spektaklu FERDYDURKE w MDK Radomsko

9 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się spektakl pt.: „Ferdydurke”. „Ferdydurke” to koprodukcja Teatru Malabar Hotel, nad którą pieczę objęła Magdalena Miklasz.

W rolę głównych bohaterów wcielili się Józio- Waldemar Barwiński, Zuty- Anna Gojarska, Syfona- Zygmunt Weber, Młodziakowa- Magdalena Smalara. Spektakl miał formę groteskowej i pełnej humoru satyry na społeczeństwo polskie. Naszą uwagę przykuła dość dziwna scenografia, która jak się później okazuje bardzo dobrze dopełnia treść groteskowej sztuki. Zachwyciła nas także świetna oprawa muzyczna, za którą odpowiadała niezwykle utalentowana Anna Stela. Akcja spektaklu toczy się w czasach współczesnych, a zasadniczą kwestią jest niedojrzałość głównego bohatera. „Ferdydurke” Magdaleny Miklasz to bardzo dobry spektakl, podczas którego widzów czeka świetna gra aktorska i duża ilość humoru.

Ferdydurke” napisał Witold Gombrowicz. Autor chciał pokazać jak wygląda formowanie się człowieka. Człowiek ciągle skazany jest na różne wpływy zewnętrzne, ale również na „samowidzenie się”. Zasadniczą treścią powieści jest to kim jestem, czy jestem, czy jestem sobą i czy w ogóle można być „sobą”. W inscenizacji Miklasz było dużo więcej współczesności i nie tylko, przez cały czas pozostaliśmy w obrębie snu, ale także doświadczyliśmy sytuacji, w których zmienia się on w koszmar, podszyty osobistymi lękami i złowieszczymi przemianami bohatera.

KLASA IVD:

Angelika Dziegieć

Natalia Adamowicz

Emilia Koch

Patrycja Paradzińska

Daria Kuśmierska

Wiktoria Sulmińska

Wiktoria Rzeźniczak

Natalia Mucharska

Paulina Witaszczyk

Roksana Maj

Szymon Łukowski

Patryk Broniszewski

Skip to content