ZSE po raz kolejny przystąpił do programu Otwarta Firma

W dniach 18-21 listopada 2019r. w związku z obchodami w Polsce Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Ekonomicznych po raz kolejny przystąpił i aktywnie włączył się w realizację programu OTWARTA FIRMA przy współpracy z Młodzieżową Fundacją Przedsiębiorczości.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach realizacji projektu OTWARTA FIRMA zaprosiliśmy w ww. tygodniu przedstawicieli lokalnego biznesu oraz instystucji radomszczańskich, dla których jest to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Nasza młodzież natomiast otrzymała możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki zawodowej. Teamtyka na spotkaniach była związana m.in. z prowadzeniem własnej firmy, finansów czy marketingu firmy. Jest to tematyka ekonomiczna oraz z zakresu podstaw przedsiębiorczości, tzw. BIZNES PRZY TABLICY.

Warto również wspomnieć, że w poprzedniej edycji programu nasza szkoła znalazła się już po raz czwarty wśród 10 najaktywniejszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce i została nagrodzona kolejną statuetką, co tym bardziej motywuje nas do podejmowania takich inicjatyw.

Sylwia Gnoińska – szkolny koordynator Otwartej Firmy

 

Skip to content