PEŁEN SUKCES Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku w 16 edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości

27 lutego 2020 roku przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku w składzie: dyrektor ZSE Małgorzata Kołodziejska, szkolny koordynator DP Sylwia Gnoińska oraz uczniowie Weronika Obst, Szymon Niebelski i Aleksandra Wróblewska z kl. IIC wzięli udział w Gali Przedsiębiorczości podsumowującej 16. edycję Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, która odbyła się w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie.

Podczas Gali zostały nagrodzone najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także najaktywniejsi szkolni koordynatorzy Dnia Przedsiębiorczości oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.”

Warto podkreślić, że po raz siódmy nasza szkoła została wyróżniona i znalazła się wśród 24 najaktywniejszych szkół z całej Polski. Ponadto tytuł najaktywniejszego koordynatora Dnia Przedsiębiorczości 2019 roku otrzymała już po raz drugi Sylwia Gnoińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych. To jeszcze nie koniec naszych wyróżnień. W konkursie dla uczniów „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe” laureatką w kategorii Praca pisemna została Weronika Obst, uczennica klasy IIC wraz z opiekunem panią Małgorzatą Kołodziejską, a finalistką w kategorii Prezentacja wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wróblewska także z klasy IIC wraz z opiekunem panią Sylwią Gnoińską. Tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni z tak dużego sukcesu w tej edycji projektu, w którym nasza szkoła uczestniczy od samego początku, czyli od 16 lat. W 16. edycji Dnia Przedsiębiorczości uczestniczyło 712 szkół, 36 469 uczniów oraz 12 768 firm i instytucji z całej Polski.

Dzień Przedsiębiorczości ma na celu umożliwienie młodzieży odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, co sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Gala zainaugurowała 17. edycję Dnia Przedsiębiorczości, która odbędzie się już 2 kwietnia 2020 roku, w której nasza szkoła oczywiście weźmie udział.

Sylwia Gnoińska – szkolny koordynator DP

Skip to content