UWAGA! Konkurs Plastyczny „Pisanka Wielkanocna”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

ÔÇ×PISANKA WIELKANOCNAÔÇŁ

Organizator:

Świetlica szkolna w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

Cele konkursu:

– propagowanie folkloru i tradycji zwi─ůzanych ze ┼Üwi─Ötami Wielkanocnymi,

– pobudzanie inwencji tw├│rczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych,

– kszta┼étowanie aktywnej postawy uczni├│w wobec sztuki i tradycji kulturowej, zwi─ůzanej
z obrz─Ödami okresu Wielkiej Nocy,

– rozwijanie wra┼╝liwo┼Ťci estetycznej oraz uzdolnie┼ä plastycznych uczni├│w,

– prezentacja pisanek wielkanocnych jako elementu kultury chrze┼Ťcija┼äskiej i narodowej.

Warunki uczestnictwa:

Konkurs adresowany jest do uczniów ZSE w Radomsku i trwa od 27.03.2020r. do 10.04.2020r.

Praca mo┼╝e by─ç wykonana w dowolnej technice plastycznej┬á┬á– przestrzennej i p┼éaskiej. Format ÔÇô dowolny. Prac─Ö nale┼╝y czytelnie opisa─ç wg wzoru:┬áimi─Ö i nazwisko, klasa.┬áW kryteriach oceniania b─Öd─ů brane pod uwag─Ö: og├│lny wyraz artystyczny, oryginalno┼Ť─ç i pomys┼éowo┼Ť─ç prac, wk┼éad pracy, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka), estetyka wykonania.

Terminy:

W zwi─ůzku z nauczaniem zdalnym trwaj─ůcym od 25.03.2020r. ÔÇô 10.04.2020r. prac─Ö nale┼╝y odda─ç┬ápo powrocie do szko┼éy u wychowawcy┬á┬á┼Ťwietlicy.

Rozstrzygni─Öcie konkursu, wr─Öczenie atrakcyjnych nagr├│d nast─ůpi po powrocie do szko┼éy.

Uwagi:

Organizator zastrzega sobie mo┼╝liwo┼Ť─ç publikacji nagrodzonych prac.

Zapraszam do udziału w konkursie!