Frankofonia 2021!

Co roku 20 marca na ca┼éym ┼Ťwiecie obchodzone jest si─Ö ┼Ťwi─Öto Frankofonii.┬á Cyklicznie w naszej szkole z tej okazji odbywaj─ů si─Ö w marcu r├│┼╝ne przedsi─Öwzi─Öcia maj─ůce na celu przybli┼╝enie uczniom kultury francuskiej i zach─Öcenie do r├│┼╝nych przedsi─Öwzi─Ö─ç maj─ůcych na celu pog┼é─Öbianie znajomo┼Ťci tego pi─Öknego j─Özyka.┬á

W tym roku ze wzgl─Ödu na zdalne nauczanie Pani Magdalena Geniusz-Starostka zaproponowa┼éa uczniom trzy konkursy. Odby┼é si─Ö quiz wiedzy o Francji ze szczeg├│lnym uwzgl─Ödnieniem zabytk├│w, kuchni i symboli francuskich. Uczniowie wzi─Öli r├│wnie┼╝ udzia┼é w konkursie fotograficznym pod tytu┼éem ÔÇ×Frankofonia w moim domuÔÇŁ, w kt├│rym nale┼╝a┼éo wykona─ç zdj─Öcie z motywem trzech kolor├│w wyst─Öpuj─ůcych na fladze francuskiej. Celem trzeciego konkursu by┼éo stworzenie komiksu dowoln─ů technik─ů, kt├│ry zawiera┼é b─Ödzie minimum 5 s┼é├│wek francuskich z listy zaproponowanych w regulaminie konkursu s┼é├│w.

Uczniowie wykazali si─Ö wiedza i niezwyk┼é─ů kreatywno┼Ťci─ů i stworzyli bardzo ciekawe prace.┬á

Oto wyniki konkursów, które oceniało jury w składzie: wicedyrektor szkoły Pani Marzena Sommerfeld, nauczyciel języka francuskiego Pani Magdalena Geniusz-Starostka, nauczyciel grafiki i fotografii Pani Katarzyna Grabna-Krok.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs fotograficzny:

I miejsce: Michalina Chrz─ůszcz klasa IVd

II miejsce: Ewa Włodarczyk klasa II ag

III miejsce: ex aequo Karolina Konieczna klasa II ag i Wiktoria Łuczyńska klasa II ag

Wyróżnienia: Klaudia Łoboda 2dg, Dawid Małota 2dg, Aleksandra Knychalska 3d, Natalia Kopeć 2dg

Konkurs na komiks:

I miejsce: Natalia Kope─ç 2dg

II miejsce: Kinga Więcławska 2dg

III miejsce ex aequo : Angelika Gaik 3dg i Dominika Michalska 2dp

Quiz wiedzy o Francji:

I miejsce: Angelika Gaik IIId

II miejsce: Julia Banasik 2ap

III miejsce: ex aequo Mariola Nowak IVa i Rafał Malczyk IIId

 

Z okazji dnia Frankofonii uczennica klasy 3d Aleksandra Knychalska za┼Ťpiewa┼éa utw├│r zaz - belle

 

Skip to content