Frankofonia 2021!

Co roku 20 marca na całym świecie obchodzone jest się święto Frankofonii.  Cyklicznie w naszej szkole z tej okazji odbywają się w marcu różne przedsięwzięcia mające na celu przybliżenie uczniom kultury francuskiej i zachęcenie do różnych przedsięwzięć mających na celu pogłębianie znajomości tego pięknego języka. 

W tym roku ze względu na zdalne nauczanie Pani Magdalena Geniusz-Starostka zaproponowała uczniom trzy konkursy. Odbył się quiz wiedzy o Francji ze szczególnym uwzględnieniem zabytków, kuchni i symboli francuskich. Uczniowie wzięli również udział w konkursie fotograficznym pod tytułem „Frankofonia w moim domu”, w którym należało wykonać zdjęcie z motywem trzech kolorów występujących na fladze francuskiej. Celem trzeciego konkursu było stworzenie komiksu dowolną techniką, który zawierał będzie minimum 5 słówek francuskich z listy zaproponowanych w regulaminie konkursu słów.

Uczniowie wykazali się wiedza i niezwykłą kreatywnością i stworzyli bardzo ciekawe prace. 

Oto wyniki konkursów, które oceniało jury w składzie: wicedyrektor szkoły Pani Marzena Sommerfeld, nauczyciel języka francuskiego Pani Magdalena Geniusz-Starostka, nauczyciel grafiki i fotografii Pani Katarzyna Grabna-Krok.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs fotograficzny:

I miejsce: Michalina Chrząszcz klasa IVd

II miejsce: Ewa Włodarczyk klasa II ag

III miejsce: ex aequo Karolina Konieczna klasa II ag i Wiktoria Łuczyńska klasa II ag

Wyróżnienia: Klaudia Łoboda 2dg, Dawid Małota 2dg, Aleksandra Knychalska 3d, Natalia Kopeć 2dg

Konkurs na komiks:

I miejsce: Natalia Kopeć 2dg

II miejsce: Kinga Więcławska 2dg

III miejsce ex aequo : Angelika Gaik 3dg i Dominika Michalska 2dp

Quiz wiedzy o Francji:

I miejsce: Angelika Gaik IIId

II miejsce: Julia Banasik 2ap

III miejsce: ex aequo Mariola Nowak IVa i Rafał Malczyk IIId

 

Z okazji dnia Frankofonii uczennica klasy 3d Aleksandra Knychalska zaśpiewała utwór zaz - belle

 

Skip to content