Trzecioklasiści wrócili ze stażu w Hiszpanii

Dobiegła końca hiszpańska przygoda naszych uczniów, którzy odbywali staż zawodowy w Grenadzie. Grupa 17 praktykantów z klas trzecich wyjechała na dwa tygodnie pracować w firmach andaluzyjskich i poznawać kulturę hiszpańską. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu Erasmus+ „Mobilność poszerza horyzonty”.

Opiekę nad grupą sprawowały wicedyrektor szkoły Marzena Sommerfeld i Magdalena Geniusz-Starostka koordynator projektów mobilnościowych.

Podczas pobytu uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe pracując w przedsiębiorstwach adekwatnych do nauczanego zawodu czyli w działach finansowych różnych firm,  hotelach, studiach fotograficznych czy firmach graficznych i handlowych. Było to niezwykłe doświadczenie dla młodzieży gdyż poznała funkcjonowanie przedsiębiorstw hiszpańskich, pracowała w zespołach międzynarodowych i nabywała nowe umiejętności zawodowe.

Pobyt na stażu był również okazją do poszerzania umiejętności językowych i poznania kultury hiszpańskiej. Podczas wyjazdu odbyło się wiele działań kulturowych np. zwiedzanie Sewilli, podziwianie największej jaskini w Hiszpanii, wizyta w słynnej Alhambrze czy poznawanie uroków Grenady.

Na zakończenie pobytu podczas uroczystej kolacji podsumowano staż, a praktykanci otrzymali certyfikaty uczestnictwa od firmy przyjmującej.  Po powrocie ze stażu wszyscy uczestnicy otrzymają dokumenty Europass, które poświadczają nabyte umiejętności i są uznawane w całej Unii Europejskiej.

 

Skip to content