Trzecioklasi艣ci wr贸cili ze sta偶u w Hiszpanii

Dobieg艂a ko艅ca hiszpa艅ska przygoda naszych uczni贸w, kt贸rzy odbywali sta偶 zawodowy w Grenadzie. Grupa 17 praktykant贸w z klas trzecich wyjecha艂a na dwa tygodnie pracowa膰 w firmach andaluzyjskich i poznawa膰 kultur臋 hiszpa艅sk膮. Wyjazd odby艂 si臋 w ramach realizowanego przez szko艂臋 projektu Erasmus+ 鈥濵obilno艣膰 poszerza horyzonty鈥.

Opiek臋 nad grup膮 sprawowa艂y wicedyrektor szko艂y Marzena Sommerfeld i Magdalena Geniusz-Starostka koordynator projekt贸w mobilno艣ciowych.

Podczas pobytu uczniowie zdobywali do艣wiadczenie zawodowe pracuj膮c w przedsi臋biorstwach adekwatnych do nauczanego zawodu czyli w dzia艂ach finansowych r贸偶nych firm, 聽hotelach, studiach fotograficznych czy firmach graficznych i handlowych. By艂o to niezwyk艂e do艣wiadczenie dla m艂odzie偶y gdy偶 pozna艂a funkcjonowanie przedsi臋biorstw hiszpa艅skich, pracowa艂a w zespo艂ach mi臋dzynarodowych i nabywa艂a nowe umiej臋tno艣ci zawodowe.

Pobyt na sta偶u by艂 r贸wnie偶 okazj膮 do poszerzania umiej臋tno艣ci j臋zykowych i poznania kultury hiszpa艅skiej. Podczas wyjazdu odby艂o si臋 wiele dzia艂a艅 kulturowych np. zwiedzanie Sewilli, podziwianie najwi臋kszej jaskini w Hiszpanii, wizyta w s艂ynnej Alhambrze czy poznawanie urok贸w Grenady.

Na zako艅czenie pobytu podczas uroczystej kolacji podsumowano sta偶, a praktykanci otrzymali certyfikaty uczestnictwa od firmy przyjmuj膮cej. 聽Po powrocie ze sta偶u wszyscy uczestnicy otrzymaj膮 dokumenty Europass, kt贸re po艣wiadczaj膮 nabyte umiej臋tno艣ci i s膮 uznawane w ca艂ej Unii Europejskiej.

 

Skip to content