OSTATNI DZIE艃 NARODOWEGO SPISU POWSZECHNEGO!

Przypominamy, 偶e tylko do 30 wrze艣nia br. trwa Narodowy Spis Powszechny. Do ko艅ca miesi膮ca ka偶dy mieszkaniec Polski powinien wywi膮za膰 si臋 z ustawowego obowi膮zku spisowego.

Obowi膮zkiem spisowym obj臋ci s膮 wszyscy mieszka艅cy Polski, r贸wnie偶 osoby przebywaj膮ce czasowo za granic膮 oraz cudzoziemcy.

Najdogodniejsz膮 form膮 udzia艂u w badaniu jest samospis internetowy. Mo偶na go wykona膰 o ka偶dej porze na dowolnym urz膮dzeniu mobilnym pod艂膮czonym do Internetu poprzez wype艂nienie聽 formularza dost臋pnego na stronie spis.gov.pl lub odwiedzaj膮c Gminny Punkt Spisowy w Urz臋dzie Miasta.

Spisa膰 si臋 mo偶na r贸wnie偶 za po艣rednictwem infolinii spisowej dzwoni膮c pod nr telefonu 22 279 99 99. Infolinia spisowa czynna jest codziennie (r贸wnie偶 w weekendy) w godzinach od 8:00 do 20:00 (op艂ata za po艂膮czenie zgodna z taryf膮 operatora). Dokonanie spisu przez telefon trwa do 10 minut.

Z osobami, kt贸re dotychczas nie skorzysta艂y z mo偶liwo艣ci samospisu przez Internet lub telefon, sukcesywnie kontaktuj膮 si臋 rachmistrzowie spisowi dzwoni膮c z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 albo w celu przeprowadzenie wywiadu bezpo艣redniego odwiedzaj膮 respondent贸w w domach.

Ponadto, do ko艅ca wrze艣nia pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Radomsku prowadz膮 akcj臋 „spisowe czwartki”. Specjalnie oznakowany namiot, w kt贸rym mo偶na wype艂ni膰 obowi膮zek spisowy, b臋dzie mo偶na spotka膰 na targowicy w godz. 8.00-12.00 w dniach 23 i 30 wrze艣nia br.

Przypominamy, 偶e w celu wype艂nienia formularza spisowego nale偶y przygotowa膰 numery PESEL wszystkich os贸b wsp贸lnie zamieszkuj膮cych pod danym adresem!

 

Skip to content