Nasz Ekonomik na drugim miejscu w Polsce!

Jeste┼Ťmy bardzo dumni poniewa┼╝ nasza szko┼éa znalaz┼éa si─Ö na drugim miejscu w Polsce ze wzgl─Ödu na wysoko┼Ť─ç dofinansowania projektu mobilno┼Ťciowego w ramach zdobytej akredytacji w programie Erasmus+.

Kilka miesi─Öcy temu program Erasmus+ opublikowa┼é list─Ö beneficjent├│w, kt├│rzy otrzymali akredytacj─Ö Erasmusa+. Wysoko na li┼Ťcie uplasowa┼é si─Ö nasz Ekonomik- jako jedyna szko┼éa w powiecie. Akredytacja zapewnia nam ci─ůg┼éo┼Ť─ç finansowania przez najbli┼╝sze 7 lat projekt├│w mobilno┼Ťciowych dla uczni├│w i nauczycieli.

Kilka dni temu dotar┼éa do szko┼éy informacja o wysoko┼Ťci dofinansowania jaka zosta┼éa przyznana na najbli┼╝sz─ů edycj─Ö programu czyli na kolejne 15 miesi─Öcy. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e projekt autorstwa Pani Magdaleny Geniusz-Starostki uzyska┼é bardzo wysok─ů ocen─Ö, a co za tym idzie znalaz┼é si─Ö na drugim miejscu w Polsce co do wysoko┼Ťci dofinansowania. Szkole przyznano 81 846,00┬áeuro.

W ramach tej kwoty szko┼éa planuje organizacj─Ö wielu przedsi─Öwzi─Ö─ç, kt├│rych zwie┼äczeniem b─Ödzie organizacja dw├│ch dwutygodniowych wyjazd├│w na sta┼╝e zagraniczne dla uczni├│w wszystkich zawod├│w oraz doskonalenie zawodowe za granic─ů dla nauczycieli.

Główne cele projektu to:

zdobycie wiedzy i praktycznych umiej─Ötno┼Ťci oraz rozwijanie umiej─Ötno┼Ťci zawodowych uczni├│w w przedsi─Öbiorstwach o wysokim standardzie i wymiarze europejskim,

-podniesienie kompetencji j─Özykowych uczestnik├│w sta┼╝y i kurs├│w,

-podniesienie jako┼Ťci kszta┼écenia zawodowego plac├│wki i zwi─Ökszenie jej europejskiego wymiaru

Podniesienie kompetencji zawodowych pracowników szkoły.

Nowy projekt wsp├│┼éfinansowany ze ┼Ťrodk├│w programu Unii Europejskiej Erasmus+ rozpocznie si─Ö pod koniec tego roku kalendarzowego i potrwa 15 miesi─Öcy.

 

Skip to content