Nasz Ekonomik na drugim miejscu w Polsce!

Jeste艣my bardzo dumni poniewa偶 nasza szko艂a znalaz艂a si臋 na drugim miejscu w Polsce ze wzgl臋du na wysoko艣膰 dofinansowania projektu mobilno艣ciowego w ramach zdobytej akredytacji w programie Erasmus+.

Kilka miesi臋cy temu program Erasmus+ opublikowa艂 list臋 beneficjent贸w, kt贸rzy otrzymali akredytacj臋 Erasmusa+. Wysoko na li艣cie uplasowa艂 si臋 nasz Ekonomik- jako jedyna szko艂a w powiecie. Akredytacja zapewnia nam ci膮g艂o艣膰 finansowania przez najbli偶sze 7 lat projekt贸w mobilno艣ciowych dla uczni贸w i nauczycieli.

Kilka dni temu dotar艂a do szko艂y informacja o wysoko艣ci dofinansowania jaka zosta艂a przyznana na najbli偶sz膮 edycj臋 programu czyli na kolejne 15 miesi臋cy. Okaza艂o si臋, 偶e projekt autorstwa Pani Magdaleny Geniusz-Starostki uzyska艂 bardzo wysok膮 ocen臋, a co za tym idzie znalaz艂 si臋 na drugim miejscu w Polsce co do wysoko艣ci dofinansowania. Szkole przyznano 81 846,00聽euro.

W ramach tej kwoty szko艂a planuje organizacj臋 wielu przedsi臋wzi臋膰, kt贸rych zwie艅czeniem b臋dzie organizacja dw贸ch dwutygodniowych wyjazd贸w na sta偶e zagraniczne dla uczni贸w wszystkich zawod贸w oraz doskonalenie zawodowe za granic膮 dla nauczycieli.

G艂贸wne cele projektu to:

zdobycie wiedzy i praktycznych umiej臋tno艣ci oraz rozwijanie umiej臋tno艣ci zawodowych uczni贸w w przedsi臋biorstwach o wysokim standardzie i wymiarze europejskim,

-podniesienie kompetencji j臋zykowych uczestnik贸w sta偶y i kurs贸w,

-podniesienie jako艣ci kszta艂cenia zawodowego plac贸wki i zwi臋kszenie jej europejskiego wymiaru

Podniesienie kompetencji zawodowych pracownik贸w szko艂y.

Nowy projekt wsp贸艂finansowany ze 艣rodk贸w programu Unii Europejskiej Erasmus+ rozpocznie si臋 pod koniec tego roku kalendarzowego i potrwa 15 miesi臋cy.

 

Skip to content