PROGRAM OTWARTA FIRMA

W dniach 8-28 listopada 2021r. w związku z obchodami w Polsce Światowego Tygodnia PrzedsiębiorczościZespół Szkół Ekonomicznych po raz kolejny przystąpił i aktywnie włączył się w realizację programu OTWARTA FIRMA przy współpracy z Młodzieżową Fundacją Przedsiębiorczości.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach realizacji projektu OTWARTA FIRMA zaprosiliśmy w ww. dniach przedstawicieli lokalnego biznesu oraz instytucji radomszczańskich, a także firm ogólnopolskich, dla których jest to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów. Ze względu na panującą pandemię spotkania odbywały się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.  Nasza młodzież otrzymała możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki zawodowej. Tematyka na spotkaniach była związana m.in. z prowadzeniem własnej firmy, finansów czy marketingu firmy. Jest to tematyka ekonomiczna oraz z zakresu podstaw przedsiębiorczości, tzw. BIZNES PRZY TABLICY.

Sylwia Gnoińska – szkolny koordynator Otwartej Firmy

Skip to content