Charytatywna Frankofonia w Ekonomiku

20 marca na ca┼éym ┼Ťwiecie obchodzony jest Mi─Ödzynarodowy Dzie┼ä Frankofonii czyli ┼Ťwi─Öto j─Özyka francuskiego. Corocznie w obchody tego dnia w┼é─ůcza si─Ö spo┼éeczno┼Ť─ç naszej szko┼éy.

W poniedziałek z tej okazji odbył się charytatywny dzień Frankofonii.

Uczniowie przygotowali s┼éodko┼Ťci francuskie, kt├│re mo┼╝na by┼éo kupi─ç na specjalnie przygotowanyms stoisku. Dodatkowo odwiedzali podczas lekcji nauczycieli i swoich koleg├│w oraz zach─Öcali do wsparcia zbi├│rki. Uda┼éo si─Ö zebra─ç kwot─Ö 960 z┼é, kt├│ra przeznaczona zostala na zakup najpotrzebniejszych produkt├│w potrzebnych w punkcie recepcyjnym dla naszych s─ůsiad├│w z Ukrainy, kt├│ry znajduje si─Ö w hali przy PSP nr 6. Zakupione artyku┼éy to bielizna, produkty spo┼╝ywcze i chemia.

W ramach tego dnia odbyły się również konkursy: quiz wiedzy o Paryżu, konkurs na plakat i na przebranie. W przerwach między lekcjami można było również słuchać muzyki francuskiej.

Wyniki poszczeg├│lnych konkurs├│w:

1. Quiz o Pary┼╝u:

I miejsce: Weronika Dobska 3 ap

II miejsce: Maja Janus 3 ap

III miejsce: Katarzyna Nowicka 1a, Aleksandra Lorent 3 ap, Marta Popio┼éek 2a, Szymon Worw─ůg 1a, Renata Depta 1a

1. Konkurs na plakat:

I miejsce: Wiktoria Łuczyńska 3 ag

II miejsce: Martyna Dawid 1a

III miejsce: Karolina Nowakowska i Aleksandra D─ůbr├│wka z 3 dg

Wyr├│┼╝nienie: Sylwia Lukas 1d

3. Konkurs na przebranie:

I miejsce: 3ap

II miejsce: 3dg

III meijsce: 1a

Wyr├│┼╝nienie: 4d, 1d, 3ag

Dzi─Ökujemy wszystkim uczniom, kt├│rzy w┼é─ůczyli sie w organizacj─Ö tego ┼Ťwi─Öta, a laureatom konkurs├│w gratulujemy !

Organizatorem przedsięwzięcia była pani Magdalena Geniusz-Starostka.