Charytatywna Frankofonia w Ekonomiku

20 marca na ca艂ym 艣wiecie obchodzony jest Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Frankofonii czyli 艣wi臋to j臋zyka francuskiego. Corocznie w obchody tego dnia w艂膮cza si臋 spo艂eczno艣膰 naszej szko艂y.

W poniedzia艂ek z tej okazji odby艂 si臋 charytatywny dzie艅 Frankofonii.

Uczniowie przygotowali s艂odko艣ci francuskie, kt贸re mo偶na by艂o kupi膰 na specjalnie przygotowanyms stoisku. Dodatkowo odwiedzali podczas lekcji nauczycieli i swoich koleg贸w oraz zach臋cali do wsparcia zbi贸rki. Uda艂o si臋 zebra膰 kwot臋 960 z艂, kt贸ra przeznaczona zostala na zakup najpotrzebniejszych produkt贸w potrzebnych w punkcie recepcyjnym dla naszych s膮siad贸w z Ukrainy, kt贸ry znajduje si臋 w hali przy PSP nr 6. Zakupione artyku艂y to bielizna, produkty spo偶ywcze i chemia.

W ramach tego dnia odby艂y si臋 r贸wnie偶 konkursy: quiz wiedzy o Pary偶u, konkurs na plakat i na przebranie. W przerwach mi臋dzy lekcjami mo偶na by艂o r贸wnie偶 s艂ucha膰 muzyki francuskiej.

Wyniki poszczeg贸lnych konkurs贸w:

1. Quiz o Pary偶u:

I miejsce: Weronika Dobska 3 ap

II miejsce: Maja Janus 3 ap

III miejsce: Katarzyna Nowicka 1a, Aleksandra Lorent 3 ap, Marta Popio艂ek 2a, Szymon Worw膮g 1a, Renata Depta 1a

1. Konkurs na plakat:

I miejsce: Wiktoria 艁uczy艅ska 3 ag

II miejsce: Martyna Dawid 1a

III miejsce: Karolina Nowakowska i Aleksandra D膮br贸wka z 3 dg

Wyr贸偶nienie: Sylwia Lukas 1d

3. Konkurs na przebranie:

I miejsce: 3ap

II miejsce: 3dg

III meijsce: 1a

Wyr贸偶nienie: 4d, 1d, 3ag

Dzi臋kujemy wszystkim uczniom, kt贸rzy w艂膮czyli sie w organizacj臋 tego 艣wi臋ta, a laureatom konkurs贸w gratulujemy !

Organizatorem przedsi臋wzi臋cia by艂a pani Magdalena Geniusz-Starostka.