Druga część naszego komiksu „Wojenna historia Radomska”

Mimo pandemii i zdalnego nauczania udało nam się opracować drugą część naszego komiksu „Wojenna historia Radomska”. Jego promocję rozpoczęliśmy w czasie spotkania zorganizowanego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 01.03.2022 roku.

W czasie spotkania z uczniami szkół podstawowych nasza nauczycielka historii Pani Agnieszka Kuligowska opowiadała o twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego Stanisławie Sojczyńskim. O jego akcjach będziemy opowiadać w 3 części naszej publikacji, a teraz zapraszamy do poznania historii naszej fikcyjnej rodziny Nowaków żyjących  w latach 1940-42. Mamy nadzieję, że dzięki temu lepiej poznacie Państwo historię naszego miasta. Komiks powstał przy wsparciu finansowym firmy „Leitz”, a można go nabyć w naszej szkole.

Skip to content