Zespół Szkół Ekonomicznych laureatem XVIII edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości

W XVIII edycji „Dnia przedsiębiorczości”, pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19, uczestniczyło 5117 uczniów i uczennic ze 183 szkół w Polsce oraz przedstawiciele 951 firm i instytucji. Nasza szkoła znalazła się po raz kolejny wśród laureatów Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Warto podkreślić, że to już dziewiąty raz jesteśmy w gronie 19 najaktywniejszych szkół z całej Polski.

To jeszcze nie koniec naszych sukcesów, bowiem tytuł najaktywniejszego szkolnego koordynatora Dnia przedsiębiorczości zdobyła po raz trzeci pani Sylwia Gnoińska. Tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni z tak dużego sukcesu w tej edycji projektu, w którym nasza szkoła uczestniczy od samego początku, czyli od 18 lat. Przed nami kolejna edycja, która odbędzie się już 6 kwietnia br. Warto także dodać, że Urząd Skarbowy w Radomsku, z którym prężnie współpracujemy w tym projekcie również zdobył tytuł najaktywniejszej instytucji w kategorii firmy i instytucje regionalne.

Dzień Przedsiębiorczości ma na celu umożliwienie młodzieży odbycia e-wizyty lub wizyty stacjonarnej w wybranym miejscu pracy, co sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz zweryfikowanie swoich wyobrażeń o danym stanowisku pracy.

Sylwia Gnoińska – szkolny koordynator DP

 

Skip to content