Staż zawodowy w Hiszpanii

8 maja swoją hiszpańską przygodę zaczęła grupa 17 uczniów klas trzecich, która przebywa w Granadzie na stażu zawodowym. Uczniowie są uczestnikami realizowanego w szkole projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+ „Mobilni zawodowcy”.

Młodzi graficy, fototechnicy i handlowcy zdobywają doświadczenie pracując w firmach w malowniczej Andaluzjii, a popołudniami uczesniczą w niezwykle bogatym programie kulturowym. Mięli okazję zobaczyć jeden z najpiękniejszych zabytków Hiszpanii Alhambrę, spacerować szlakami górskimi Los Cahorros czy odpoczywac na plaży w urokliwej Nejra.

Wyjazd jest jedyną w swoim rodzaju okazją zdobycia doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy, pogłębienia znajomości języka angielskiego i poznania podstaw hiszpańskiego. Pobyt daje młodym ludziom również możliwośc poznania kultury hiszpańskiej i sprawdzenia się w międzynarodowym środowisku zawodowym. Wszyscy uczestnicy po powrocie otrzymają dokument Europass, który jest poświadczeniem zdobytego doświadczenia i uznawany jest w całej Unii Europejskiej.
Staż ten jest pierwszym wyjazdem zorganizowanym w ramach przyznanej naszej szkole Akredytacji Erasmus+, która zapewnia Ekonomikowi ciągłość finansowania staży aż do 2027 roku.

Koordnantorką działań jest nauczyciel języka francuskiego Magdalena Geniusz-Starostka.

 

Skip to content