Sta┼╝ zawodowy w Hiszpanii

8 maja swoj─ů hiszpa┼äsk─ů przygod─Ö zacz─Ö┼éa grupa 17 uczni├│w klas trzecich, kt├│ra przebywa w Granadzie na sta┼╝u zawodowym. Uczniowie s─ů uczestnikami realizowanego w szkole projektu wsp├│┼éfinansowanego ze ┼Ťrodk├│w Unii Europejskiej z programu Erasmus+ ÔÇ×Mobilni zawodowcyÔÇŁ.

M┼éodzi graficy, fototechnicy i handlowcy zdobywaj─ů do┼Ťwiadczenie pracuj─ůc w firmach w malowniczej Andaluzjii, a popo┼éudniami uczesnicz─ů w niezwykle bogatym programie kulturowym. Mi─Öli okazj─Ö zobaczy─ç jeden z najpi─Ökniejszych zabytk├│w Hiszpanii Alhambr─Ö, spacerowa─ç szlakami g├│rskimi Los Cahorros czy odpoczywac na pla┼╝y w urokliwej Nejra.

Wyjazd jest jedyn─ů w swoim rodzaju okazj─ů zdobycia do┼Ťwiadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy, pog┼é─Öbienia znajomo┼Ťci j─Özyka angielskiego i poznania podstaw hiszpa┼äskiego. Pobyt daje m┼éodym ludziom r├│wnie┼╝ mo┼╝liwo┼Ťc poznania kultury hiszpa┼äskiej i sprawdzenia si─Ö w mi─Ödzynarodowym ┼Ťrodowisku zawodowym. Wszyscy uczestnicy po powrocie otrzymaj─ů dokument Europass, kt├│ry jest po┼Ťwiadczeniem zdobytego do┼Ťwiadczenia i uznawany jest w ca┼éej Unii Europejskiej.
Sta┼╝ ten jest pierwszym wyjazdem zorganizowanym w ramach przyznanej naszej szkole Akredytacji Erasmus+, kt├│ra zapewnia Ekonomikowi ci─ůg┼éo┼Ť─ç finansowania sta┼╝y a┼╝ do 2027 roku.

Koordnantork─ů dzia┼éa┼ä jest nauczyciel j─Özyka francuskiego Magdalena Geniusz-Starostka.

 

Skip to content